Drewniana podłoga to ponadczasowa ozdoba mieszkania. Nic nie nadaje charakteru pomieszczeniu w taki sposób jak nawierzchnia wykonana z naturalnego surowca. Chociaż drewno kojarzy się ze stałością, odpornością i elegancją, po jakimś czasie przestaje prezentować się nieskazitelnie. Z tego powodu właściciele drewnianych dodatków, takich jak meble, czy ozdoby, powinni dbać o nie regularnie. W przypadku podłogi sprawa ta jest szczególnie ważna. Żadna część mieszkania nie jest przecież tak bardzo narażona na uszkodzenia mechaniczne i różnego rodzaju zarysowania, jak parkiet. Na szczęście w tym konkretnym przypadku możemy zadbać o wielokrotne odnawianie nawierzchni. Wszystko dzięki procesowi cyklinowania podłóg.
Cyklinowanie paneli – co warto wiedzieć na początek?
- Cyklinowanie podłogi a wiek parkietu
Jedno z pytań, które często zadają sobie właściciele drewnianych nawierzchni brzmi :”czy cyklinowanie paneli podłogowych można wykonać, niezależnie od wieku parkietu?”. Odpowiedź brzmi – tak! Wiele osób decyduje się na cyklinowanie schodów i podłóg, nawet jeśli nie są jeszcze mocno zniszczone. Takie regularne zabiegi przynoszą najlepsze efekty. Warto zdawać sobie sprawę, że nawet profesjonalne cyklinowanie parkietów nie przywróci podłodze pełnej świetności, jeśli nawierzchnia jest bardzo zużyta i była zaniedbywana przez wiele lat. Może natomiast odświeżyć jej wygląd, co pozytywnie wpłynie na prezentację całego pomieszczenia.
Należy jednak zaznaczyć, że w innych przypadkach, gdy podłoga prezentuje się dobrze, ale wymaga jedynie lekkiego odświeżenia, warto wypróbować najpierw mniej inwazyjne metody, np. zastosowanie specjalnych preparatów. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że cyklinowaniu poddaje się też nowe podłogi. Taki proces, wraz z profesjonalnym lakierowaniem i olejowaniem zdecydowanie wydłuży żywotność nawierzchni.
- Cyklinowanie a zanieczyszczenia, czyli kilka słów o cyklinowaniu bezpyłowym
Kolejnym tematem, który często pojawia się w rozważaniach dotyczących cyklinowania, jest powstały przy procesie pył. Ile właściwie go jest? Jak trudno go usunąć? Te pytania są całkowicie usprawiedliwione. W końcu nikt nie chce w przestrzeni mieszkalnej borykać się z wszędobylskim pyłem, który osadził się na ubraniach, książkach i innym wyposażeniu. Profesjonalne firmy, takie jak parkieciarztargowek.pl, proponują swoim klientom bezpyłowe cyklinowanie parkietu. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń maszyna służąca do bezpyłowego cyklinowania podłogi od razu zbiera brud. Pył, zamiast trafiać do powietrza, a następnie opadać na domowe wyposażenie, meble i ściany, trafia do specjalnego pochłaniacza pyłu. Brud jest zbierany bezpośrednio z podłogi, więc nie ma szans dostać się do innych obszarów pomieszczenia. Bezpyłowe cyklinowanie paneli to wariant, który cieszy się zdecydowanie największą popularnością.
Cyklinowanie podłogi – samodzielnie czy ze specjalistą?
W sieci można znaleźć niemało poradników, w których zawarte są wskazówki dotyczące samodzielnego cyklinowania podłogi. Decydując się na takie przedsięwzięcie, należy liczyć się z kupnem specjalnego urządzenia. Trzeba też wiedzieć, że maszyny pozwalające na bezpyłowe cyklinowanie podłóg kosztują więcej niż standardowe rozwiązania. Brak doświadczenia może sprawić, że efekty naszych wysiłków nie będą zadowalające. W najgorszym przypadku możliwe jest również uszkodzenie paneli. Większość osób, posiadających drewniane podłogi zdecydowanie woli zlecić zadanie bezpyłowego cyklinowania parkietów specjalistom. Taki wybór pozwala oszczędzić czas, pieniądze oraz daje pewność, że po przeprowadzeniu cyklinowania, podłoga będzie się prezentować zachwycająco.
Drewniane podłogi to ten element wykończenia mieszkania, który jest nieustannie modny. Naturalny materiał wydobywa z pomieszczenia najlepsze cechy i sprawia, że elementy aranżacyjne harmonijnie ze sobą współgrają. Warto w pełni wykorzystać potencjał drewna w mieszkaniu i regularnie poddawać je odpowiednio dobranym zabiegom pielęgnacyjnym i cyklinowaniu.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.