Obecnie miasta są wypełnione po brzegi. Z tego powodu większe firmy, przedsiębiorstwa i biznesmeni zmuszeni są do korzystania z hal magazynowych na obrzeżach miast. Każdy przedsiębiorca, który zajmuje się handlem bądź produkcją, z pewnością potrzebuje takiego magazynu na trzymanie, segregowanie i zarządzanie swoimi towarami i produktami. Takie zapotrzebowanie na magazyny otwiera doskonałą drogę na poczynienie inwestycji w tymże kierunku. Zainwestowanie w hale magazynowe i wynajmowanie ich jest bardziej wydajne i efektywne, niż zakup mieszkania na wynajem.
Zalety takiej inwestycji.
Podstawową zaletą zainwestowania w hale magazynowe jest szybkość i łatwość budowy. Stworzenie od podstaw magazynu o sporej powierzchni użytkowej zajmuje kilka miesięcy. Postawienie takiego budynku jest możliwe już w pół roku. Budując dom bądź mieszkania okres ten wydłuża się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu miesięcy. Koszty wybudowania takiej hali magazynowej również są nieporównywalnie niższe. Wybierając materiał, jeśli zdecydujemy się na stał styropianową zapłacimy średnio zaledwie 400 tysięcy złotych. Oczywiście cena zależy od wielkości magazynu, jakości wykończenia oraz miejsca, w którym budujemy halę. Jednak pomijając koszty terenu, pozwoleń i mediów, za średnią cenę za metr kwadratowy można przyjąć kwotę od 300 do 600 złotych przy wykonaniu ze stali bez ocieplenia. Decydując się na docieplenie budynku cena wzrasta nawet do 1000 złotych za metr kwadratowy. Zaletą jest jednak oszczędność przy wykończeniu, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni do zakupu ogromnej ilości mebli, urządzeń elektronicznych czy ozdób. Hala magazynowa jest przestrzenią użytkową, która ma być jak najbardziej praktyczna. Piękne wykończenie, bogate zdobienia i wszelkiego rodzaju gadżety to elementy wymagane przy budowie budynków mieszkalnych, co dodatkowo zwiększa koszta.
Jak wygląda sytuacja finansowa z wynajmu magazynów?
Inwestycja w hale magazynowe jest dobrym pomysłem na biznes. Stopa zwrotu jest wysoka, a zarobek na takim magazynie jest praktycznie pewny. Szybka budowa, niskie koszta poczynione podczas produkcji takiej hali oraz oszczędność na wykończeniu sprawiają, że jest to niezwykle kusząca propozycja dla każdego, kto chce zainwestować swoje pieniądze. Umowy wynajmu hal magazynowych są podpisywane na określony termin. Najkrótszy z nich do okres 3 lat. Gwarantuje to z miejsca ciągłe przychody przez ten czas. Taki magazyn jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, to konstrukcja wytrzymała, przez co zyskiwać będziemy na niej przez długi czas. Koszt wynajmu takiej przestrzeni w pobliżu większych miast, ponieważ to tam najbardziej opłaca się inwestować w hale, zaczyna się od 20 złotych za metr kwadratowy na miesiąc. Przy tym najemca zobowiązany jest pokryć koszty mediów, ogrzewania i innych dodatkowych opłat. Z tego powodu nie musimy nie niczym martwić, a pieniądze cyklicznie będą wpływać na nasze konto. Na koniec jeszcze proste rachunki. Budując hale o powierzchni 1000 metrów kwadratowych poniesiemy średnio koszty około 500/600 tysięcy złotych. Wynajmując taką przestrzeń w okolicy większego miasta za 30 zł/m²/miesiąc w rok otrzymujemy 360 tysięcy złotych. Podpisując umowę na najkrótszy okres 3 lat, zarabiamy ponad milion złotych.
Najlepsze miejsce na budowę hal magazynowych.
Najlepszym rozwiązaniem jest budowa hali magazynowej w okolicy większych miast i okręgów przemysłowych, ponieważ to w tych okolicach jest największe zapotrzebowanie na takie powierzchnie. Wiele firm i przedsiębiorstw potrzebuje miejsca na przechowywanie towarów, więc są zmuszeni do korzystania z magazynów.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.
Każdy sposób ucieczki kapitałem z banku jest dobry. Tym bardziej inwestycja w część terenu, miasta – gdyż wiadomym jest, że ziemi nam nie przybędzie tak samo jak nowych terenów do inwestowania.