W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy stwierdza, że najwyższa pora wyprowadzić się na własne “M”. Wiąże się to niejednokrotnie z przeglądaniem wielu ofert rynku pierwotnego i wtórnego, a co za tym idzie nasuwa się pytanie: Mieszkanie od dewelopera, czy z rąk prywatnych?
Mieszkania deweloperskie czy rynek wtórny?
Jest to podstawowe pytanie, które wbrew pozorom jest dość oczywiste. Wiadomym jest, że chętniej kupujemy produkty nowe, niż używane. Często są wykonane lepiej niż ich poprzednicy, w nowszej technologii, a także pozwalają na eksploatację “od początku”. Z mieszkaniami jest tak samo. Poprzez zakup mieszkania deweloperskiego często mamy wpływ na takie parametry mieszkania jak:
- rozmieszczenie pomieszczeń,
- stan, w którym odbieramy mieszkanie,
- lokalizacja mieszkania,
- szczegóły wykonania.
W porównaniu do rynku wtórnego jest to zdecydowany atut, gdyż nie musimy doinwestowywać w remont, który zostanie wykonany z poprzedzeniem prac rozbiórkowych bądź przywracających stan deweloperski. Dodatkowo nie jesteśmy skazani na dokonywanie napraw czy przeróbek po poprzednich właścicielach lokalu.
Jak znaleźć odpowiedniego dewelopera?
Załóżmy, że mieszkasz w Lublinie. Decydujesz się na zakup mieszkania od lokalnego dewelopera. W pierwszej kolejności zaczynasz przeglądać oferty w internecie. Jest ich sporo, więc jak wybrać tą odpowiednią? Warto zapoznać się z realizacjami danego dewelopera w Lublinie. Następnie dobrze byłoby skontaktować się telefonicznie i porozmawiać bądź umówić się na spotkanie z osobą, która mogłaby dokładnie przedstawić ofertę i odpowiedzieć na nurtujące kupca pytania. Jeżeli stwierdzimy, że to nadal niewystarczająca dla nas liczba informacji, możemy posiłkować się opiniami w internecie. W ostatnim przypadku zaleca się, aby informacje zbierać z możliwie największej ilości źródeł. To da nam bardziej rzetelny obraz sytuacji.
Czy mieszkanie deweloperskie w Lublinie się opłaca?
W internecie można napotkać “miejskie legendy”, z których dowiadujemy się, że nowe mieszkania są wykonane gorzej, że szybko budowane nie mogą być solidne, itp. Nie jest to nic innego, jak wymysły, gdyż wspomniane wcześniej technologie i techniki budowlane z roku na rok potrafią zmieniać się diametralnie, a co dopiero na przestrzeni 20-30 lat. Pomiary, które wtedy wykonywano za pomocą aluminiowej bądź sznurkowej poziomicy, dziś robione są precyzyjnymi, laserowymi, a to zaledwie drobny szczegół w procesie budowania budynku. Nowoczesne budownictwo to nie tylko precyzyjne wykonanie, nowoczesny design, ale co ważne spokój na lata, mieszkania i osiedla przystosowane pod obecne wymagania klientów, oraz świadomość, że lokal od nowości należy do CIEBIE!
Jeżeli jesteś z Lublina lub okolic, koniecznie zapoznaj się z ofertą dewelopera zagieldom.pl i spełnij swoje marzenie o własnym “M”.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany