Awaria sprzętu, za pomocą którego prowadzimy firmę i obsługujemy klientów, to zawsze dodatkowe koszta i stres. O ile jednak naprawa czy wymiana drukarki, laptopa czy firmowego telefonu jest sprawą dosyć łatwą do załatwienia i nie wymaga ogromnych nakładów finansowych, o tyle zepsute koparka, dźwig, HDS czy walec w firmach budowlanych powodują już duży problem. Ich wymiana na nowe jest bardzo kosztowna, a dodatkowo zahamowanie prac na budowie może prowadzić do niedotrzymania terminów oraz kar umownych. Najlepszą, najtańszą i najszybszą opcją szybkiego powrotu maszyny do pracy jest jej naprawa, jednak ta nie zawsze jest możliwa. Jak wydłużyć żywotność sprzętu budowlanego? Czym jest mobilny serwis maszyn budowlanych? Czy warto serwisować urządzenia budowlane?
Jak działa mobilny serwis maszyn budowlanych?
Aby sprzęt w twojej firmie działał sprawnie, długo i nie generował dodatkowych kosztów, konieczne jest jego regularne serwisowanie. Tylko w ten sposób jesteś w stanie uchronić maszyny budowlane przed awariami, a w razie jakichkolwiek usterek od razu przeprowadzić wymagane naprawy, bez których mała nieprawidłowość może wyeskalować do dużego problemu. Pamiętać trzeba o tym, że dzisiejsze maszyny budowlane, rolnicze czy górnicze znacznie usprawniają naszą pracę, ale kosztem o wiele bardziej skomplikowanej budowy. O ile nasi przodkowie mogli pozwolić sobie na naprawę urządzenia za pomocą młotka i śrubokrętu, o tyle nowoczesne maszyny wymagają fachowej naprawy przez specjalistów. Dlatego konieczne jest regularne serwisowanie maszyn, bo tylko takie będzie można naprawić. Jeśli sprzęt nie był serwisowany, jego części są mocno zużyte, to w razie awarii prawdopodobnie nie uda się przeprowadzić naprawy i konieczna będzie wymiana na nowy.
Co jednak zrobić w sytuacji, gdy już doszło do awarii. Koniecznie zadzwoń po mobilny serwis maszyn budowlanych, górniczych i rolniczych. Mobilny serwis maszyn przyjedzie do zepsutego urządzenia, przeprowadzi dokładną diagnozę, wykona demontaż uszkodzonego elementu, wymieni go na nowy lub podda regeneracji i zamontuje, dzięki czemu w kilka godzin maszyna będzie mogła wrócić do pracy. Jeśli jednak okaże się, że niemożliwy jest demontaż części na miejscu, mobilny serwis sam dostarczy maszynę na warsztat, gdzie przeprowadzona zostanie naprawa lub wymiana, oraz test pozwalający się upewnić, że sprzęt jest w pełni sprawny i gotowy do pracy.
Najczęściej wykonywanymi usługami przez firmy zajmujące się naprawą hydrauliki siłowej i sprzętu budowlanego, to:
- regeneracja pomp hydraulicznych,
- regeneracja silników hydraulicznych,
- naprawa siłowników hydraulicznych,
- regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
- regeneracja mostów napędowych,
- naprawa zmienników momentu obrotowego,
- dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
- testy podzespołów hydraulicznych.
Regeneracja silników hydraulicznych – dlaczego serwisowanie jest tak ważne?
Najważniejszymi elementami maszyn, bez których praca jest niemożliwa, są silniki i pompy. Jednocześnie są to części najdroższe, których wymiana może kosztować wiele pieniędzy. Jeśli maszyna nie przechodzi serwisowania to istnieje bardzo duże ryzyko, że w razie awarii pompa i silnik pójdą do wymiany. W przypadku sprzętu regularnie poddawanemu przeglądom, gdy części te nie są mocno zużyte, możliwa jest regeneracja silników hydraulicznych oraz regeneracja pomp hydraulicznych. Regeneracja jest procesem tańszym i szybszym od wymiany części na nowe, a przy tym pozwala na tak samą sprawną i wydajną pracę maszyny. Jednak o tym, czy konieczna będzie wymiana, czy wystarczy regeneracja, decyduje się po diagnozie.
Regeneracja pomp hydraulicznych – profesjonalna diagnoza maszyn
Aby ustalić skąd pochodzi problem, konieczne jest wykonanie bardzo dokładnej diagnozy sprzętu. Nie wystarczą tutaj standardowe oględziny, które nie pokażą wszystkich nieprawidłowości w maszynie. Wymagane jest przeprowadzenie odpowiednich testów, które pozwolą wykluczyć wszystkie ewentualności. Jeśli naprawimy dużą usterkę, ale pominiemy drobne i na pozór nieznaczne usterki, to za chwilę okazać się może, że przeszły one w kolejną dużą awarię, która ponownie zatrzyma sprzęt na warsztacie i opóźni prace na budowie. Mobilny serwis maszyn budowlanych zna się na swojej pracy i dba o każdy szczegół, nie pozwalając, aby sprzęt wrócił do pracy nie w pełni sprawny.
Jeśli tylko zauważysz, że sprzęt, na którym pracujesz lub który posiadasz na firmie, zachowuje się inaczej niż zwykle, od razu zadzwoń po mobilny serwis maszyn budowlanych. Pamiętaj, że nawet drobne wycieki, dziwnie pracujący silnik, mniejszy zakres ruchu koparki mogą oznaczać, że już za chwilę w maszynie dojdzie do poważnej awarii. Aby ustrzec się przed kosztowną wymianą podzespołów na nowe, regularnie serwisuj maszyny w swojej firmie. Tylko wtedy możliwa będzie regeneracja silników hydraulicznych i regulacja pomp hydraulicznych, które przedłużą żywotność sprzętu.
Artykuł powstał przy współpracy z https://hydroserwishs.pl
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.