Czy to naprawdę się opłaca? Ceny ogrzewania nieruchomości z roku na rok stają się coraz bardziej dotkliwe dla naszych portfeli. Zwykły węgiel powoli ustępuje miejsca bardziej ekologicznym rozwiązaniom. Idealną alternatywą, która łączy w sobie wydajność, ekologiczność, wygodę i opłacalność, czyli wszystkie najistotniejsze kryteria, jest ogrzewanie domu za pomocą gazu propan.
Koszty surowców grzewczych wciąż wzrastają, jednak ceny propanu od wielu lat utrzymują się na niemal jednakowym poziomie. Decydując się na ogrzewanie domu za jego pomocą, możemy liczyć na dofinansowanie z środków samorządowych, przeznaczonym na rzecz zmniejszania ilości gazów niskiej emisji. Wydatki jakie poniesiemy zakładając odpowiedni piec i instalacje rozprowadzającą, zniwelują się na przestrzeni lat korzystania z tego typu ogrzewania. Nowoczesne kotły są niemal całkowicie zautomatyzowane, dzięki temu nie musimy zaprzątać sobie głowy dokładaniem surowca opałowego i pilnowaniem płomienia. Jedyne co musimy zrobić, to jednorazowo ustawić odpowiednią temperaturę. Jest to niewątpliwą zaletą zarówno dla osób starszych, schorowanych, jak i młodszych, które nie chcą dokładać sobie większej ilości obowiązków.
Ogrzewanie nie tylko kaloryferów
Wszechstronność propanu, to jego kolejny wielki atut. Z powodzeniem może on zasilić podgrzewacz wody, czy kuchenkę gazową. Te urządzenia bardzo często podłączone są do energii elektrycznej, która w porównaniu z propanem, jest znacznie mniej opłacalna. Wiele nieruchomości korzysta z miejskiej sieci gazu ziemnego, mimo to możemy zdecydować się na założenie własnej instalacji, dzięki której nie będziemy uzależnieni od dostaw gazu płynących od dystrybutora.
Chrońmy naszą planetę
Temat ekologii jest bardzo często poruszany na arenie lokalnej i międzynarodowej. Decydując się na ogrzewanie domu za pomocą czystego chemicznie propanu, zmniejszamy emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery. Zarówno wydobywanie, jak i spalanie tego gazu jest bezpieczne dla środowiska. Efektem ubocznym procesu spalania, oprócz oczekiwanego ciepła, są tylko niewielkie ilości dwutlenku węgla i czystej wody. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacząco zniwelować tworzenie się smogu.
Inspiracja: LpgDirect
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany