Dowiedz się, gdzie najlepiej je zamontować i który typ bramy szybkobieżnej najlepiej sprawdzi się u Ciebie.
Dlaczego bramy szybkobieżne?
Bramy szybkobieżne mają wiele zalet. Przede wszystkim charakteryzuje je bardzo duża trwałość, przy jednoczesnym zachowaniu szybkości działania. Dzięki temu można je bardzo łatwo otwierać i zamykać, bez ryzyka uszkodzenia.
Ten typ bram jest też bardzo energooszczędny w porównaniu z innymi rodzajami bram. Do tego bramy szybkobieżne umożliwiają bardzo dobrą kontrolę temperatury czy wilgotności pomieszczenia, dlatego świetnie sprawdzają się jako bramy przemysłowe, ale nie tylko.
Bramy szybkobieżne mogą być segmentowe albo rolowane, w tym szybko rolowane. Najpopularniejszymi rodzajami bram szybkobieżnych są bramy PCV foliowe oraz spiralne. Można je stosować do obiektów handlowych, przemysłowych, chłodni, laboratoriów czy jako bramy do domowych garaży. Dowiedz się, które bramy sprawdzą się najlepiej w konkretnych typach pomieszczeń.
Rodzaje bram szybkobieżnych
Bramy szybkobieżne PCV – to bramy samonaprawialne, które nadają się zarówno do wnętrz, jak też do zamontowania z zewnątrz budynku.
To idealne bramy przemysłowe, bo są niezwykle odporne na działania mechaniczne, a przy tym łatwe w montażu i użytkowaniu.
Ten rodzaj bram może być też sterowany automatycznie, przy użyciu pilota czy na przykład radaru. Bramy szybkobieżne gwarantują też dobrą izolację termiczną, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w przemyśle spożywczym, zarówno w hurtowniach, jak i hipermarketach.
Z tego samego powodu są też bardzo często wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, w tym w laboratoriach.
Bramy szybkobieżne spiralne – to dość nowy rodzaj bram szybkobieżnych i również najbardziej zaawansowany. Wyróżniają się one przede wszystkim bardzo dobrą izolacją termiczną oraz bardzo szybkim tempem otwierania.
Dzięki tej ostatniej zalecie, taki typ bramy świetnie sprawdza się w miejscach,
w których duże natężenie ruchu nie pozwala na długotrwałe otwieranie i zamykanie bramy.
To jednak nie koniec zalet bram spiralnych, bo oprócz gwarancji utrzymania odpowiedniej temperatury i szybkości działania, taka brama jest też niezwykle wytrzymała. Nawet przy trudnych warunkach środowiskowych i jej częstym eksploatowaniu, w bardzo dobrym stanie może przetrwać nawet kilkanaście lat.
Taki typ bramy może być wykorzystywany w przestrzeniach handlowych czy przemysłowych, w tym w chłodniach, ale także w domowych garażach.
Bramy szybkobieżne do pomieszczeń i zewnętrzne
Bramy szybkobieżne dzieli się też na wewnętrze i zewnętrzne, choć niektóre typy bram są uniwersalne i można montować je zarówno na zewnątrz,
jak i jako bramy wewnętrzne.
Bramy wewnętrzne – zdarza się, że mogą odrobinę słabiej izolować termicznie, co nie jest jednak tak bardzo istotne w przypadku bram wewnętrznych. Często są za to lżejsze, przez co łatwiej i szybciej się otwierają. Do tego mogą ciszej pracować, niż bramy zewnętrzne.
Bramy zewnętrzne – ten typ bram charakteryzuje dobra izolacja cieplna,
a także duża wytrzymałość na eksploatację. Dlatego mają one często dodatkowe powłoki ochronne. Bramy zewnętrzne są też bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany