Wykładziny obiektowe dywanowe nie tylko muszą prezentować się pięknie, ale też winny być stworzone z materiału o dużej odporności. Różnorodne struktury wykładzin oraz nowoczesne technologie zastosowane przy ich produkcji sprawiły, że z pomocą poszczególnych modeli można osiągnąć estetyczne efekty wizualne.
Wykładziny dywanowe igłowane i pętelkowe
Te dwa warianty można spotkać w przestrzeniach publicznych bardzo często: na schodach, w sklepach, korytarzach, biurach i w wielu innych obiektach. Ich powszechne zastosowanie wynika z charakterystycznego, estetycznego splotu, który daje tym wykładzinom bardzo wysoką wytrzymałość.
Wykładziny dywanowe igłowane, czasem nazywane też filcowymi, mają strukturę, która przypomina runo. Jest ona bardzo zbita i tak jednorodna, że brud nie jest w stanie wniknąć w głębsze jej warstwy. Takie produkty przeważnie stworzone są z polipropylenu, poliamidu. Z pomocą specjalnego haczyka grotowego poszczególne włókna zostają splątywane ze sobą w mechanicznym procesie.
Nieco innym typem wykładziny dywanowej obiektowej jest wykładzina pętelkowa. Jej struktura również ułatwia czyszczenie i jest odporna na uszkodzenia oraz przetarcia. Nawet niewprawne oko dostrzeże różnice między tym wariantem a opcją igłowaną. Wykładzina pętelkowa składa się z wielu, gęsto przylegających do siebie malutkich pętelek. Można spotkać się z modelami zarówno z tworzyw naturalnych, jak i ze sztucznych.
Oba te modele dają bardzo dużo możliwości aranżacyjnych, występują w różnych kolorach i wzorach (wiele wariantów dostępnych jest w m.in. sklepie BR Wykładziny). Często można spotkać się z takim montażem wykładziny w płytkach, że efektem są uproszczone wzory (najczęściej naprzemienne ułożenie kwadratów), co dodatkowo pozytywnie wpływa na wystrój biura.
Wykładziny winylowe lvt a wykładziny pcv
Podłogi winylowe lvt (Luxury Vinyl Tiles) są luksusowymi podłogami pcv. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które nie tylko występuje w różnych rozmiarach i kształtach, ale też może imitować różne nawierzchnie. Niektóre panele winylowe lvt, gdy zostaną odpowiednio zamontowane i są wysokiej jakości, swoim wyglądem do złudzenia przypominają nawierzchnie drewniane czy nawet płytki ceramiczne. Warto wiedzieć, że to rozwiązanie wyewoluowało z wykładzin pcv. Nawierzchnie pcv stworzone są z polichlorku winylu. Nie jest łatwo ich zarysować, nie sprawiają problemów podczas pielęgnacji i mają atrakcyjne parametry związane z izolacją akustyczną i termiczną. Z kolei wcześniej wspomniane panele podłogowe winylowe lvt, oprócz wszystkich zalet rozwiązania pcv, dodatkowo:
- są odporne na działanie substancji chemicznych (stąd takie panele stosuje się np. w gabinetach kosmetycznych);
- mają właściwości antystatyczne;
- charakteryzują się całkowitą biodegradowalnością.
Ze względu na wysoką estetykę i pcv, i lvt często spotkamy w butikach, hotelach, ale także w poczekalniach i biurach.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.