Technologia szkieletowa stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących wybudować dom o prostej bryle. To metoda budowy, która jest doskonała alternatywa dla tradycyjnego budownictwa murowanego. Poznaj zalety budownictwa szkieletowego.
Doskonała izolacja
Dodatkowym atutem domów szkieletowych jest wysoka izolacyjność ścian, co wpływa na energooszczędność wynikającą z niskich nakładów energetycznych. W takim budynku łatwo i szybko można obniżyć temperaturę we wnętrzu. Zasada ta działa również w drugą stronę. Potrzeba zaledwie chwili, aby nagrzać budynek. Fakt ten sprawia, że takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku domków sezonowych lub dla osób, które często wyjeżdżają.
Technologia szkieletowa o wiele lepiej współpracuje również z klimatyzacją, przez co jej efekty będą znacznie szybsze, dzięki czemu moc urządzenia będzie niższa, co skutkuje również niższym poborem prądu. Zaleca się wyposażenie budynku w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz gruntowy wymiennik ciepła, co pozwoli na pełne wykorzystanie wszelkich możliwości.
Elastyczność
Kolejną zaletą konstrukcji szkieletowych jest czystość panująca podczas realizacji projektu i jego elastyczność, która sprawia, że możemy w prosty sposób zdecydować o przebudowie. Jest to szczególnie zalecane dla osób ceniących sobie ład i porządek. Technologia szkieletowa nie pozostawia po sobie pyłu wynikającego z murowania, tynkowania, czy też wylewania stropów i posadzek, co pozwala na utrzymanie czystości. O ile w przypadku domu niezamieszkałego nie stanowi to problemu, o tyle doskonale sprawdzi się w budynkach już zamieszkałych lub takich, które planujemy jedynie poddać przebudowie.
Dom szkieletowy – kiedy warto?
Technologia szkieletowa niesie za sobą wiele korzyści, jednak jak każda ma też swoje wady, dlatego warto zastanowić się nad tym, czy taka konstrukcja jest dobrym rozwiązaniem dla naszego domu. Musimy przy tym uwzględnić nasze oczekiwania. To, co dla niektórych stanowi zaletę, dla innych może być dużą niedogodnością. Przykładem tego może być krótki czas realizacji. Dla osób starających się o kredyt będzie to czymś korzystnym, natomiast dla tych planujących powolną budowę ze względu na aspekty finansowe, stanowi olbrzymią wadę. Więcej przydatnych informacji na temat budownictwa szkieletowego przeczytasz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty/.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany