Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Styl industrialny skradł serca projektantów wnętrz – możemy go coraz częściej spotkać nie tylko w miejscach użytkowych, takich jak kawiarnie, restauracje, hotele czy biura. Ten nowoczesny sposób aranżacji, dzięki swoim licznym zaletom, zawitał też w naszych domach. Wśród pomieszczeń, które najczęściej urządza się w stylu industrialnym, jest kuchnia. Dlaczego warto postawić akurat na taką aranżację tego pomieszczenia? Przedstawiamy 4 powody, dzięki którym kuchnia industrialna to dobry pomysł.
Funkcjonalna kuchnia industrialna
Jedną z największych zalet stylu industrialnego jest jego funkcjonalność. W kuchni jest to szczególnie ważne. Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce, w którym praca powinna być wygodna. Kuchenne wnętrza często nie mają dużego metrażu, dlatego tak istotne jest to, aby w niewielkim pomieszczeniu zmieścić jak najwięcej. Dzięki industrialnym, wielofunkcyjnym rozwiązaniom jest to możliwe. Nie przytłoczymy pomieszczenia zbędnymi przedmiotami i wykorzystamy przestrzeń w stu procentach, sprawiając, że industrialna kuchnia pozwoli nam na wygodne i sprawne gotowanie, nawet na niewielkim metrażu.
Solidne meble
Kuchnia to pomieszczenie, w którym meble są mocno eksploatowane. Dodatkowo niesprzyjające warunki – wilgoć i wysokie temperatury, a także częste zabrudzenia – sprawiają, że wyposażenie zużywa się jeszcze szybciej. Aby zapobiec potrzebie częstego wymieniania mebli, dobrze jest zainwestować na początku w te wykonane z wysokiej jakości materiałów. Doskonałym wyborem będą meble industrialne do kuchni LOFT Decora. Styl industrialny wykorzystuje przede wszystkim stal nierdzewną i lite drewno – obydwa surowce dobrze znoszą intensywne użytkowanie, a częste czyszczenie nie wpływa źle na ich jakość. Między innymi dlatego meble z tych materiałów są często wybierane do urządzania restauracji i kawiarni. Na jakie wyposażenie warto się zdecydować podczas aranżowania industrialnej kuchni? Przyda się przede wszystkim stół z litego drewna, który może być zarówno blatem roboczym, jak i miejscem do spożywania posiłków. Świetnym rozwiązaniem jest też zabudowa stalowa – jest nie tylko praktyczna i łatwa w czyszczeniu, ale i wyjątkowo estetyczna.
Designerska kuchnia industrialna
Styl industrialny to nie tylko funkcjonalność i praktyczne rozwiązania. To również nowoczesny design i minimalizm. Dzięki prostej kolorystyce (bieli, szarości i czerni), a także ograniczeniu liczby elementów wyposażenia kuchni do niezbędnego minimum, osiągniemy świetne efekty. Zyskamy dużo wolnej przestrzeni, ale i sprawimy, że wnętrze kuchni będzie naprawdę oryginalne. Na jakie dekoracje można się zdecydować, gdy chcemy dodać do aranżacji coś od siebie?
- plakaty, obrazy czy grafiki do powieszenia na ścianie;
- lustra, które optycznie powiększą pomieszczenie;
- praktyczne dodatki, takie jak kratka na ścianę ułatwiająca organizację lub designerski stojak na ręczniki papierowe.
Nie zapominajmy o tym, że funkcje dekoracyjne mają też same meble w stylu industrialnym czy inne elementy wyposażenia, takie jak kran, uchwyty drzwiczek, a nawet naczynia. Styl industrialny pozwala nam szerzej spojrzeć na urządzanie kuchni.
Spójność mieszkania
Kuchnia industrialna to świetne rozwiązanie, gdy całe nasze mieszkanie urządziliśmy w podobnym stylu. Zachowamy w ten sposób spójność mieszkania – wszystkie pomieszczenia stworzą piękną całość. Jeśli jednak zależy nam na tym, by każde wnętrze było wyjątkowe, nadal możemy zdecydować się na industrialną kuchnię. Jeśli jest ona połączona z jadalnią bądź salonem, bez problemu wyznaczymy strefy – kuchenną, jadalnianą, wypoczynkową. Pomogą nam w tym akcenty kolorystyczne i inne dekoracje. Styl industrialny daje nam wiele możliwości i nieskończoną ilość kombinacji, bawienia się proporcjami i materiałami – sprawdzi się i w kuchni, i w całym mieszkaniu.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.