Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Technologia oraz materiały stosowane do ocieplania budynków wraz z rozwojem technologii uległy ulepszeniu. Obecne sposoby na termo i hydroizolację pozwalają szybko i efektywnie ocieplić budynek. Jedną z nowocześniejszych metod jest izolacja natryskowa pianką poliuretanową. Jest to innowacyjny materiał, który po aplikacji rozrasta się, uszczelniając wszelkie ubytki, szczeliny i dziury. Dlaczego warto stosować izolację pianką poliuretanową? Czym się wyróżnia na tle innych metod?
Pianka PUR – czym się wyróżnia?
Pianka PUR jest materiałem izolacyjnym, który początkowo wyrabiany był jako pianki twarde. Wraz z rozwojem technologii udało się wytworzyć pianki elastyczne, m.in. w aerozolu – są to pianki półsztywne. Pianka poliuretanowa wyróżnia się na tle innych materiałów, głównie wełny mineralnej, ekonomicznością oraz trwałością. Pianka cechuje się wysoką odpornością na działania bakterii, grzybów, pleśni oraz innych drobnoustrojów. Zaletą stosowania pianki jako izolacji jest jej trwałość i wytrzymałość, zachowuje swoje właściwości izolacyjne oraz parametry mechaniczne przez wiele lat. Izolacją natryskowa to również bardzo szybka metoda, rozprowadzenie materiału na poddaszu o powierzchni ok. 100 m2 zajmuje tylko kilka godzin. Co więcej, taka forma aplikowania pianki pozwala na dokładne rozprowadzenie materiału we wszelkich szczelinach, ubytkach i dziurach. Prostota i szybkość izolacji natryskowej pianka PUR wymaga jednak doświadczenia i specjalistycznego sprzętu, dlatego najlepiej skorzystać z firm oferujących takie usługi. Jedną z nich jest firma https://wekert.pl/
Pianka czy wełna, czym lepiej ocieplić poddasze?
Podstawowa różnica pomiędzy pianką PUR a tradycyjną wełną wynika z wagi obu materiałów. Pianka PUR jest stosunkowo lekka, dzięki czemu nie obciąża w większym stopniu konstrukcji dachu. Natomiast minusem stosowania wełny mineralnej jest właśnie większa waga, która może wpłynąć na nadwyrężenie więźby dachu. Czas pracy również przemawia na korzyść izolacji natryskowej pianką PUR. Ocieplanie poddasza wełną wymaga od kilku do nawet kilkunastu dni w zależności od wielkości poddasza, natomiast izolując tę samą powierzchnię pianką PUR efekt otrzymamy po kilkunastu godzinach prac. Więcej o ocieplaniu poddasza metodą izolacji natryskowej na: https://wekert.pl/ocieplenie-poddasza/
Wykonanie odpowiednio trwałej i efektywnej termoizolacji wymaga doświadczenia i materiałów najwyższej jakości. Zastosowanie izolacji termicznej pianką poliuretanową z pewnością wpłynie na oszczędności w rachunkach za ogrzewanie!
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.