Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Mini żurawie są dosyć nowym rozwiązaniem na rynku polskim. Takie sprzęty ze względu na swoje niewielkie rozmiary, pozwalają na unoszenie ciężkich ładunków także na ograniczonej powierzchni. Wybór profesjonalnego urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb, zagwarantuje sprawniejszą pracę na budowie. Niektóre firmy decydują się na zakup mini żurawia, aczkolwiek w wielu sytuacjach bardziej opłacalny będzie wynajem mini żurawia.
Mini żuraw – specyfika i parametry
Mini żuraw to urządzenie o znacznie mniejszych gabarytach, które wykazuje się sporą funkcjonalnością i dużym udźwigiem. Doskonale sprawdzi się do pracy na zróżnicowanym i trudnym terenie. Nadaje się między do montażu wielkogabarytowych szyb oraz okien. Seria MC oferuje najmniejsze i lekkie podnośniki, które mogą być wykorzystywane na dachach, na stropach czy wewnątrz budynków. Taki sprzęt z łatwością przejedzie przez drzwi i może być transportowany windą. Na rynku znajdują się urządzenia z wysięgnikiem hydraulicznym ułatwiającym manewrowanie ładunkami czy też dźwigi gąsienicowe świetne do prac terenowych w ciężkich warunkach. Cena mini żurawia jest często znaczną barierą dla firm, dlatego wiele z nich decyduje się na wynajem.
Zakup i wynajem mini żurawia – na co zwrócić uwagę?
Decydując się na zakup czy wynajem mini żurawia, należy zastanowić się najpierw nad sposobem jego użytkowania. Do prac montażowych wewnątrz budynku sprawdzi się lekki żuraw z elektrycznym silnikiem, a do prac na zewnątrz lepszą opcją będzie urządzenie z silnikiem spalinowym, z odpowiednim udźwigiem.
- udźwig żurawia wyrażany w tonach- określa maksymalny ciężar, jaki jest w stanie unieść maszyna i bezpiecznie przemieścić. Udźwig zazwyczaj zależny jest od wysięgu.
- wysięg mini żurawia wyrażany w metrach- czyli inaczej promień roboczy urządzenia. Parametr ten dotyczy maksymalnej odległości pomiędzy osią obrotu żurawia a hakiem, biorąc pod uwagę optymalne ustawienie wysięgnika. Mierzy się go w poziomie.
- wysokość podnoszenia dźwigu wyrażana metrach- czyli maksymalna odległość pomiędzy podłożem, a poziomą osią haka liczona w najwyższym punkcie nad powierzchnią. Na rynku dostępne są urządzenie które nie tylko podnoszą ładunki, lecz również opuszczają je poniżej poziomu, na jakim są ustawione. Wtedy uzyskać można jeszcze informację dotyczącą maksymalnej wysokości podnoszenia poniżej poziomu ziemi.
Wynajem kompaktowego mini żurawia
Mini żuraw na wynajem jest korzystnym rozwiązaniem, jednak podczas wyboru sprzętu oprócz samych parametrów, zwróćmy uwagę na to czy jest łatwy w obsłudze oraz rozłożeniu. Oczywiście można również wynająć tę maszynę wraz z profesjonalnym operatorem. Podpory stabilizujące mini żurawia powinny być jak najlepszej jakości, aby sprzęt pracował bez problemu również na mokrym i nierównym podłożu.
Mini żuraw budowlany który zdecydujemy się zakupić powinien być wykonany z dbałością o szczegóły, aby posłużył nam przez długi czas. Nie bez znaczenia jest również emitowany hałas, najlepiej zdecydować się na model cichy i bez emisyjny.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.