Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Coraz więcej osób jest zainteresowanych tym, aby stworzyć inteligentny dom. Na czym polega różnica pomiędzy nim a „zwykłym” domem? Przede wszystkim na zastosowaniu szeregu rozwiązań technologicznych, dzięki którym życie staje się prostsze, a sam dom bezpieczniejszy.
Dowiedz się, jakie rozwiązania można zastosować, aby mówić o „inteligentnym domu”.
Technologia, która usprawnia życie
Współczesny świat opiera się na rozmaitych systemach elektronicznych, które już lata temu przestały służyć tylko urządzeniom obliczeniowym. Producenci smart-sprzętów zaprzęgli procesory i pamięci do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo w domach. Najlepszym przykładem mogą być powszechnie spotykane systemy monitoringu – ich powiązanie z aplikacjami smartfonowymi umożliwia podejrzenie w dowolnym momencie monitorowanego obszaru, a także przesyłanie na telefon wszelkich alertów związanych z wykryciem intruza.
Inteligentny dom może korzystać z szeregu rozwiązań indywidualnych lub łączonych. Dałoby się z nich ułożyć długą listę, dlatego też zaprezentujemy ogólnie najpopularniejsze rozwiązania, które powinny cechować smart home:
- kompleksowe, gotowe systemy – dzięki nim możesz zarządzać oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, zabezpieczeniami i innymi urządzeniami w domu za pomocą smartfonów, tabletów lub asystentów głosowych. Możesz dostosowywać ustawienia, harmonogramy i scenariusze, aby stworzyć nie tylko bardziej komfortowe, ale również energooszczędne środowisko;
- pojedyncze urządzenia inteligentne – wielu producentów oferuje inteligentne urządzenia, takie jak termostaty, czujniki ruchu, czujniki wilgotności, czujniki dymu, kamery monitoringu, zamki drzwi, gniazdka, roboty sprzątające i wiele innych. Te urządzenia komunikują się ze sobą, można je także zdalnie sterować i monitorować. Dzięki automatyzacji możesz ustawić scenariusze, np. po wykryciu otwarcia drzwi wejściowych samoczynnie włączą się światła;
- integracja z Internetem rzeczy (IoT) – technologia smart home może być zintegrowana z innymi urządzeniami i usługami w ramach Internetu rzeczy. Na przykład możesz mieć inteligentne urządzenia, które komunikują się z Twoim samochodem, aby dostosować temperaturę w domu przed Twoim powrotem.
Inteligentny dom to przyszłość
W ostatnich latach koszty energii elektrycznej oraz ogrzewania poszły znacząco w górę. Decydując się na inteligentny dom nie tylko ułatwiasz sobie życie codzienne, ale – co równie ważne – możesz sporo zaoszczędzić w skali każdego roku. Nie musisz przy tym obawiać się kosztów instalacji oraz skomplikowanego montażu – umieszczenie i skonfigurowanie smart-urządzeń jest tanie oraz nie wymaga zaawansowanej wiedzy.
Późniejsze ich użytkowanie to także prosta sprawa – interfejsy i mechanizmy są zaprojektowane tak, aby być maksymalnie intuicyjne, w związku z czym dosłownie każdy będzie w stanie wykorzystać ich wszystkie możliwości.
Dowiedz się więcej na temat projektowania inteligentnych i zwykłych domów! Zajrzyj na stronę https://celdom.com.pl oraz https://celdom.com.pl/2022100638/drzwi-wewnetrzne-przeszklone-czy-to-dobre-rozwiazanie.
Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.