Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Dach, pomimo tego, że z założenia wykonany jest z wytrzymałych materiałów, jest narażony na przedwczesne zniszczenia albo utratę gwarancji. Można zapobiec kosztownym naprawom lub nieoczekiwanym awariom. Coraz więcej właścicieli domów lub firm wykorzystuje ochronną powłokę dekarską do zabezpieczenia pokrycia dachowego z blachy. Dlaczego jest ona tak popularna?
Co wpływa na zniszczenia dachu?
Duży wpływ ma sam wybór materiałów, z jakich wytwarzane są pokrycia dachowe. Jakość jest kluczowa, by dach wytrzymał kilkadziesiąt lat, często podkreślanych w gwarancji przez producenta. Nie warto tutaj oszczędzać, jeżeli w przyszłości chce się uniknąć nagłych uszkodzeń, przecieków czy korozji.
Równie ważne jest zatrudnienie sprawdzonej i polecanej ekipy dekarskiej. Nieprawidłowy montaż bądź obróbka blachy może skutkować przedostawaniem się wody i wilgoci, co sprzyja pojawianiu się rdzy, ale także uszkadza produkty znajdujące się pod dachem, w tym wełnę mineralną, regipsy, a z czasem też samą konstrukcję. Dlatego nie należy zabierać się samemu za kładzenie dachu. Wiele producentów oferuje zakup dachu już z montażem przez autoryzowaną ekipę dekarską. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu można mieć pewność, że dach jest położony poprawnie, a gwarancja została zachowana.
Czy gwarancję na dach można utracić?
Oczywiście, że tak. Gwarancja dachu nie obowiązuje, jeżeli samodzielnie naruszyliśmy powierzchnię blachy. Dobrym przykładem jest przycinanie blachy szlifierką kątową, która może nie tylko uszkodzić produkt, ale też wtopić w powłokę opiłki metalu, które skutkować mogą korozją. Co więcej, gwarancję traci się przez zdarzenia losowe m.in. uderzenie konaru drzewa, brak regularnych serwisów albo niewłaściwą eksploatację.
Jak przedłużyć gwarancję dachu?
Warto zainteresować się ochronną powłoką dekarską. Dzięki niej dach nie przegrzewa się, co daje komfort osobom znajdującym się wewnątrz budynku. Co więcej, jest to ogromna zaleta pod względem wytrzymałości blachy. Nie od dziś wiadomo, że ostre słońce (i wiążąca się z tym wysoka temperatura) oraz promieniowanie słoneczne mogą spowodować odkształcanie się blachy lub pękanie, łuszczenie się farby. Naruszenie farby to kolejne zagrożenie związane z korodowaniem dachu. Nałożenie ochronnej powłoki dekarskiej nie tylko zabezpieczy oryginalną farbę, ale też uszczelni wszelkie przecieki. Nałożenie płynnej powłoki może znacznie poprawić kondycję dachu i wydłużyć jego trwałość nawet o 25 lat.
Zalety ochronnej powłoki dekarskiej
Przede wszystkim chroni ona dach przed promieniowaniem słonecznym oraz wilgocią. Jej właściwości pozwalają na obniżenie temperatury dachu, a co za tym idzie wnętrza budynku. Właściciele mogą sporo oszczędzić na rachunkach za prąd (szczególnie klimatyzacja nie będzie musiała zużywać tyle energii, co zwykle). Znacznie poprawi się przez to jakość przebywania w takich budynkach. Szczególnie ważne jest to dla właścicieli hal produkcyjnych czy fabryk, gdzie na dużym metrażu przebywa cała ekipa pracowników.
Aplikacja ochronnej powłoki dekarskiej jest prosta, ponieważ jej forma jest płynna. Szybko i bezproblemowo wykonana usługa może poprawić jakość i wytrzymałość dachu, obniżyć rachunki i polepszyć warunki bytowania w budynku.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.