Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Sprzątanie po budowie budzi mieszane uczucia. Z jednej strony jest to przyjemny moment, ponieważ świadczy o końcu prac i z każdym dniem zbliża nas do upragnionego finiszu, jednak gdy rozejrzymy się wokół uświadomimy sobie tak naprawę jakiś wciąż ogrom mrówczej pracy przed nami. Jak w zdrowy sposób się do tego zabrać, aby na miejscu było bezpiecznie i skutecznie?
1) Poczekaj na koniec budowy
Postaraj się w miarę możliwości rozpocząć prace sprzątania, w momencie gdy cała reszta prac będzie ukończona, a Ty będziesz mógł w 100% skupić się na porządkowaniu. Uchroni to Cię przez stałym dokładaniu pracy przez wciąż trwającą budowę, jak u również przeszkadzaniu i „wchodzeniu sobie w drogę”.
2) Zbierz drużynę
Wydeleguj odpowiednie osoby do pracy, tak aby każdy wiedział co ma robić i jaka część zadań na nim spoczywa. Jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo często podczas sprzątania jest taki ogrom różnych rzeczy do zrobienia, że bardzo łatwo się w tym pogubić, dlatego ważnym jest, by każdy znał swoje miejsce, zadanie i priorytety.
3) Zacznij od największego
Bardzo często potrzebny jest wywóz odpadów budowlanych, warto w pierwszej kolejności przygotować się na to i odpowiednio posegregować pozostałe śmieci. Metale do metali, wszelkiego rodzaju belki, listwy, deski do drewna, a plastik do plastików, tak aby gotowe czekało na wywóz odpadów budowlanych.
4) A teraz najtrudniejsze!
Jeżeli pozbyłeś się największych, ciężkich elementów oraz wszelkiego rodzaju dużego sprzętu, który stał Ci na drodze zacznij pracę od najtrudniejszego. Warto zająć się ciężką, żmudną pracą na początku kiedy ma się najwięcej sił do pracy. Po wykonaniu takiej pracy będzie już tylko łatwiej!
5) Zaczynaj od góry
Ważne jest też to, by zaczynać od jak najwyższych kondygnacji. Od najwyższego piętra stopniowo schodzimy, tak by móc skończyć jeden poziom, zamknąć drzwi i zabierać się za resztę rzeczy. W ten sposób możemy usystematyzować pracę. W innym wypadku nigdy jedno pomieszczenie nie będzie gotowe, bo co chwile przez ciągłą pracę będzie się brudzić i kurzyć. W ten sposób stopniowo, krok po kroku będziemy dopinać kolejne elementy naszej sprzątanej układanki 🙂
6) Mycie na mokro
Staraj się jak najpóźniej używać wody, dopiero gdy już wszystko będzie prawie zrobione. Mycie na mokro okien i podłóg musi być zrobione, dopiero gdy mamy pewność, że wszystko inne zostało zrobione i nie będziemy narażeni na nowe dostawy kurzu. Nie wspinając nawet o tym czym grozi połączenie wody wraz z kurzem i wszechobecnym pyłem, który może sprawić, że po chwili mamy błoto, które będzie przez każdego roznoszone.
Po więcej informacji zapraszamy: Wywóz odpadów budowlanych Kraków.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.