Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Zagospodarowanie małej łazienki bywa problematyczne. Kiedy do dyspozycji mamy zaledwie kilka metrów kwadratowych, zastanawiamy się nam ergonomicznym rozmieszczeniem każdego elementu wyposażenia. Na szczęście współcześnie do dyspozycji mamy szereg rozwiązań, które umożliwią nam stworzenie efektownego wnętrza.
Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez?
W małej łazience każdy nawet najmniejszy element przestrzeni ma znaczenie. Dysponując niewielką przestrzenią w łazience, bardzo często nie jesteśmy w stanie ocenić czy warto zdecydować się na kabinę z brodzikiem, czy też na kabinę bez brodzika. Jeszcze kilka lat temu wybór był stosunkowo niewielkie, ponieważ wszystkie kabiny prysznicowe montowane były z tym dodatkiem. Obecnie znacznie większą popularnością, zwłaszcza w małych wnętrzach cieszą się kabiny prysznicowe typu walk-in, które nie mają brodzika. Podłoga prysznica jest nieco pochyła względem reszty łazienki po to, aby woda mogła bez problemu spływać do odpływu. Osoby, którym bardzo zależy na zastosowaniu brodzika w swojej łazience zaleca się wybranie takiego, który nie będzie zbyt wysoki. Warto jednak zaznaczyć, że kabiny walk in mimo swojego efektownego wyglądu i funkcjonalności w małych wnętrzach, są stosunkowo drogie.
Zalety kabiny prysznicowej
Obecnie na rynku wymienić można wiele kabin prysznicowych. Mnogość kształtów, kolorów i rozmiarów doprowadza do prawdziwego zawrotu głowy, a także daje duże możliwości aranżacyjne. Kabinę prysznicową docenią wszystkie te osoby, którym zależy przede wszystkim na oszczędności wody. Krótki prysznic zamiast kąpieli w wannie to ogromna oszczędność, która może ograniczyć koszty zużycia wody nawet o połowę. Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które stosowane jest także w łazienkach osób niepełnosprawnych ruchowo. Otwarta przestrzeń kabiny umożliwia wjazd wózkiem inwalidzkim lub umieszczenie pod prysznicem krzesełka, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo w trakcie toalety. Kabiny prysznicowe to także doskonały i często jedyny sposób na to, aby stworzyć ergonomiczną łazienkę. W małych łazienkach w bloku umieszczenie wanny jest często niemożliwe. Zastosowanie prysznica to dodatkowy kawałek wolnej przestrzeni, który można zagospodarować na przykład na umieszczenie pralki lub umywalki.
Co poza prysznicem, czyli jak optycznie powiększyć łazienkę?
Optyczne powiększanie wnętrz zyskało ogromną popularność. Projektanci wnętrz oferują coraz nowsze rozwiązania, które pozwalają na stworzenie harmonijnej łazienki, która wydaje się nieco większa nawet wtedy, kiedy ma niewielkie rozmiary. Najpopularniejszym sposobem powiększenia wnętrza jest oczywiście zastosowanie luster na ścianach. Warto zadbać, aby nie były to pojedyncze egzemplarze a pokrycie np. jednej wybranej ściany jednolitym panelem. Powiększeniu wnętrza sprzyjają także jasne kolory. Bezowa lub szara łazienka będzie wydawała się znacznie większa niż łazienka pomalowana jaskrawymi, intensywnymi barwami. Warto zdecydować się także na elementy odbijające światło jak błyszczące płytki ceramiczne oraz chromowane baterie.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.