Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Rodzice mierzą się przeważnie z wieloma pytaniami w kwestii tego, jak odpowiednio urządzić pokój swojej pociechy. Łóżko drewniane dla dziecka to jeden z tych problemów. Chcemy wybrać takie, by nie zakłócało przebywania w pomieszczeniu, a jednocześnie pozwalało na komfortowy odpoczynek. Jak zatem dobrać idealne łóżko do swojego dziecka?
Łóżko dla roczniaka i dwulatka – bezpieczeństwo przede wszystkim
Przeważnie rodzice od pierwszego roku życia dziecka mogą je przyuczać do samodzielnego spania. Jest to czas, gdy maluch ma już mniej drzemek w ciągu dnia, za to w nocy śpi całkiem sporo. Dlatego istotne jest wybranie dla niego odpowiedniego łóżka, w którym będzie wygodnie i bezpiecznie.
Jeśli chodzi o łóżko drewniane dla dziecka, musi ono zapewniać odpowiedni poziom komfortu. Dlatego przeważnie rodzice decydują się na takie z demontowanymi barierkami. Ma to swoje ogromne plusy. Gdy dziecko jest mniejsze, zabezpieczamy je z każdej strony. Kiedy dorasta, możemy rezygnować po kolei z poszczególnych barierek, a przy tym zapewniamy bezpieczeństwo swojemu dziecku.
Przy tym jest jeszcze kilka ważnych kwestii: łózko musi być pozbawione ostrych krawędzi, nie może być pokryte chemikaliami. Warto też, by posiadało pozytywna opinię Instytutu Matki i Dziecka lub innego.
Łóżko dla trzylatka i czterolatka – optymalne rozwiązanie
W trzecim roku życia dziecko może potrzebować nowego łózka, bo to stare nie będzie już spełniać swojej roli. Przede wszystkim będzie już za małe dla naszej pociechy. W tym wieku najlepiej stawiać na łóżko drewniane dla dziecka, które ma wymiary 160×80. Dziecko powinno czuć się w nim komfortowo, a jednocześnie nie będzie miało poczucia, że mebel jest dla niego za duży.
W tym czasie dziecko ma w sobie ogrom energii, która stara się spożytkować. Jest ciekawe świata i pragnie przygód. Dlatego łatwo może zrobić sobie krzywdę np. podczas skakania na łóżku. Właśnie z tego powodu trzeba zadbać, by łóżko było jak najbardziej stabilne i bezpieczne. Najlepszym rozwiązaniem są drewniane łóżka.
A jeśli dodatkowo chcemy zadbać o rozwój dziecka, można dorzucić do łóżka kolorowe poduszki, naklejki, obrazki czy barwne dywany. Niektórzy rodzice decydują się także na łózka w różnych kształtach np. statku, domku czy wyścigówki.
Łóżko dla starszego dziecka – solidność
W okresie przedszkolnym zmieniają się potrzeby dziecka, także te dotyczące łóżka. Jeśli do tej pory maluch spał z rodzicami, to wtedy przeważnie decyduje się na spanie samodzielnie we własnym łóżku. Dlatego konieczne jest zadbanie o odpowiedni mebel dla niego. Najlepiej o wymiarach 190×80 cm. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić większy model, który będzie mógł służyć przez kolejne lata.
Im dziecko będzie starsze, tym więcej funkcji będzie pełniło łóżko. Na początku będzie służyło do zabawy i snu, potem tez nauki i czytania. Dlatego warto zadbać o dodatki jak np. wyprofilowany zagłówek i wygodne ramy. Pozwoli to na zachowanie prawidłowej postawy bez obciążania ciała, a szczególnie kręgosłupa.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.