Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Obudowa kominka to element, od którego zależy jak nasze źródło ogrzewania, będzie się prezentowało we wnętrzu. Posiadacze kominków wiedzą jak ważny jest dobór odpowiedniej obudowy pasujących do gustów domowników. Obudowa nie jest wyłącznie czynnikiem dekoracyjnym. Odpowiedzialna jest również za względy bezpieczeństwa. Na co więc zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednią obudowę?
Najlepsze obudowy do kominków
Najważniejsze przy wyborze dobrej obudowy do kominka jest, aby była ona wykonana z materiałów niepalnych. Ten aspekt budowy jest głównym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo. Obudowa powinna być niepalna, aby zapobiegać nieoczekiwanemu rozprzestrzenianiu się ognia, mogącego stanowić zagrożenie. Materiały wykorzystane do budowy kominków powinny być też odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej mogą one powstawać podczas wykonywanych konserwacji paleniska. Ułatwi nam to przeprowadzanie konserwacji, do tego stopnia, że nie będziemy musieli się martwić, że uszkodzimy obudowę kominka. Dobrze jest również wybrać na obudowę materiały, które są łatwe w czyszczeniu. Największą popularnością cieszą się obudowy kamienne. Dzieje się tak, ponieważ spełniają one normy bezpieczeństwa, są estetyczne, a kamień jest łatwy w czyszczeniu. Przy chęci instalacji kominka w naszym domu, dobrze jest skorzystać z porad profesjonalistów. Do cenionych specjalistów z Wrocławia, którzy świadczą swoje usługi już od 2010 roku i cieszą się bardzo dobrymi opiniami, należą pracownicy sloninka.pl, czyli firmy Kominki Lexus Andrzej Słoninka, z siedzibą na ul. Jeleniej 56, 54-242 Wrocław, Tel: 607 671 150. Zapewniają oni wkłady kominkowe opalane drewnem, na gaz oraz na pellet. Oprócz usług projektowania i budowy kominków, firma realizuje się również w ich montażu na terenie województwa dolnośląskiego, w szczególności Wrocławia i okolic.
Jaki rodzaj kamienia jest najlepszy?
Od gatunku kamienia będzie zależało nie tylko, to jak będzie się prezentował nasz kominek, ale również decyduje to on łatwości w czyszczeniu. Ciekawym i często wybieranym kamieniem jest marmur. Jest kojarzony powszechnie z luksusem i bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzu. Minusem tego gatunku kamienia jest konieczność regularnej pielęgnacji. Innym materiałem idealnie nadającym się na kominek jest granit. Jest wysoce odporny na temperatury i zagrożenia mechaniczne. Jego obróbka nie należy do najłatwiejszych, jednak daje on bardzo fajne efekty. Granit jest dostępny w wielu kolorach, więc nie powinno być problemu z dopasowaniem go do wnętrza. Kolejnym polecanym kamieniem jest trawertyn. Jest to kamień dość mało popularny i wymagający częstej konserwacji. Ze względu na małą popularność, to będzie idealnym wyborem dla osób lubiących niebagatelne rozwiązania.
Przykładową realizację kominka z marmuru znajdziesz pod następującym adresem – https://youtu.be/Ix7vQUqjucU, gdzie wspomniana wyżej firma kamieniarska z Wrocławia prezentuje wykonanie swojego zlecenia właśnie z użyciem tego materiału.
Kolor obudowy z kamienia
Kamienie różnią się od siebie kolorami i strukturą. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie dla siebie gatunek, który będzie mu się podobał. Łatwo jest również dopasować kamień do reszty wnętrza. Warto pamiętać przy wyborze kamienia, że jest to materiał, którego zmiana koloru będzie dość ciężkim procesem. Dlatego wybór kamienia to wybór na lata i trzeba tę decyzję dobrze przemyśleć. Kamień powinien przede wszystkim wpasowywać się w nasze gusta i wnętrze.
Usługi kamieniarskie
Aby kamień na naszej obudowie od kominka dobrze się prezentował, potrzebna jest dobra obróbka. Z tego powodu trzeba znaleźć wyspecjalizowanych fachowców zajmujących się pracą nad kamieniem. Na rynku jest wiele firm oferujących takie usługi. Warto sprawdzić opinie o danej firmie oraz ich wcześniejsze dokonania. Po tym należy skontaktować się z kamieniarzem i ustalić szczegóły naszego zlecenia.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.