Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Schody ze stali nierdzewnej montowane wewnątrz wyróżniają się ciekawym designem i niespotykaną w innych rodzajach schodów wewnętrznych stylistyką. Mogą też być montowane na zewnątrz budynku, np. jako główne wejście do domu, sklepu lub wyjście awaryjne z marketu. W każdym przypadku stalowe schody są synonimem dobrego gustu i sprawdzonej jakości i świadczą o wyczuciu estetyki. Stalowe schody ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe, antykorozyjne, a przy tym bardzo lekkie i wygodne. Schody ze stali nierdzewiejącej, dzięki właściwościom stali, mogą przybierać różne kształty bez uszczerbku na jakości produktu. Dzięki temu w ofercie stalowych schodów wewnętrznych mamy wiele rodzajów i wzorów schodów z metalu, dostosowanych do potrzeb klientów, typu wnętrza i rodzaju budynku.
Stalowe schody z nierdzewki zabiegowe
Stalowe schody zabiegowe to klasyczny i wygodny typ schodów wewnętrznych. Często występują one jest w domach jednorodzinnych, galeriach handlowych i biurach. Konstrukcja schodów zabiegowych ze stali polega na umiejscowieniu dwóch biegów schodów, które podczas skrętu obierają kąt prosty. Stopnie w schodach tego typu mogą być, zgodnie z rodzajem skrętu, skierowane w lewo lub w prawo. Schody ze stali zabiegowe są niewielkie, dzięki czemu dobrze wyglądają zarówno w małych pomieszczeniach, np. niewielkich klatkach schodowych, a także w sporych mieszkaniach albo jako wejście na antresolę i strych. W rzucie schody zabiegowe przypominają literę U.
Schody zabiegowe mogą mieć klasyczną konstrukcję – wtedy są to pełne schody oparte na wspornikach, albo konstrukcję podwieszaną. Wyposażone są w balustradę ze stali nierdzewnej i szkła standardową albo wysoką szklaną balustradę montowaną już od podłogi i sięgającą wyższej kondygnacji.
Stalowe schody spiralne z nierdzewki
Schody spiralne ze stali nierdzewnej mają niewielki rozmiar i są najmniejszą propozycją w zestawieniu schodów stalowych. Schody tego typu utrzymują się na słupie nośnym, a bieg stopni w kształcie trójkąta usytuowany jest dookoła słupa. Dzięki temu, że schody kręcone opierają się na nieskomplikowanej konstrukcji, zajmują niewiele miejsca i są bardzo ekonomiczne pod względem zajmowanej przestrzeni. Schody tego typu występują w wersji prawoskrętnej lub lewoskrętnej. Stopnie schodów na planie koła są uformowane w kształt trójkątów i mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, szkła lub drewna. Schody spiralne są lekkie i łatwo dopasować je do wnętrza – sprawdzą się jako główne schody w małym mieszkaniu i domu, a także jako schody na poddasze i schody ewakuacyjne.
Schody ze stali belkowe
Popularnym typem schodów stalowych są schody belkowe występujące w postaci schodów jednobelkowych i dwubelkowych. Ich charakterystyczną cechą jest konstrukcja nośna w postaci jednej belki nośnej, do której przytwierdzone są stopnie schodów. Belka podporowa schodów montowana jest do stropu i podłogi. Stopnie mocowane są do niej za pomocą stalowych uchwytów i śrub.
Schody ze stali nierdzewnej policzkowe jednobelkowe to schody, w których występuje tylko jedna belka nośna biegnąca środkiem stalowych stopni. To, na jaki kolor i kształt belki zdecydujemy się, zależy od nas – ważne, żeby była ona wytrzymała, stabilna i bezpieczna. Belka pod stopniami może mieć kształt prostego trzonu albo zetki.
Stalowe schody ze stali nierdzewiejącej dwubelkowe opierają się na dwóch stalowych belkach, do których mocuje się stopnie schodów. Dzięki temu ciężar konstrukcji stalowych schodów rozkłada się między dwa wsporniki. Tak jak w przypadku schodów jednobelkowych, tak i w tym przypadku belka może mieć kształt zetki albo trzonu. W związku z tym, że stopnie opierają się na dwóch belkach, mogą one być nieco cieńsze niż stopnie w schodach jednobelkowych.
Schody ze stali nierdzewnej wspornikowe
Schody wiszące ze stali nierdzewnej są bardzo efektowne i nowoczesne, ale ich montaż musi się odbywać równolegle z pracami budowlanymi. Związane to jest ze specyficzną konstrukcją schodów wspornikowych opartą na śrubach nośnych bez podpórek. Stalowe schody wspornikowe mocuje się do grubej ściany nośnej, w której zakotwiona jest belka żelbetowa – to do niej montowane są stopnie i wsporniki schodów wspornikowych. Stopnie schodów stalowych wiszących wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej albo stali nierdzewnej i szkła. Ta opcja jest obecnie bardzo popularna. Schody wyposażone są jeszcze w stalową balustradę albo balustradą całoszklaną.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.