Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Umywalki należą do kategorii która jest bodaj reprezentowana przez najliczniejszą grupę producentów – ich wybór jest gigantyczny. Przyjmując kryterium montażu możemy wyróżnić trzy zasadnicze typy: umywalki nablatowe – zyskujące największą popularność, umywalki ścienne – znacząco tracą na popularności oraz umywalki meblowe – najpraktyczniejsze i najczęściej stosowane.
Jeśli chodzi o umywalki nablatowe dzielimy je przede wszystkim ze względu na kształt. Wyróżniamy wersje z z misą okrągłą, prostokątną lub owalną. Wybór konkretnego kształtu podyktowany jest koncepcją stylu łazienki, miejscem oraz poziomem praktyczności na jakim nam zależy. Wiadomo, że im bardziej wymyślny kształt, tym trudniej umywalkę utrzymać w czystości.
W nowoczesnych i oszczędnych stylistycznie wnętrzach, gdzie dominują proste i wyraźne linie najczęściej sprawdzają się umywalki prostokątne lub kwadratowe. Modele okrągłe oraz owalne sprawdzają się gdy szukamy powierzchni łatwej do czyszczenia. Brak rogów sprawia, że kamień i brud nie mają się gdzie osadzać. Niemniej, umywalka okrągła prezentuje się efektownie ale wymaga cierpliwego czyszczenia z zewnątrz oraz jej unikalny, zaprojektowany z rozmachem kształt powoduje, że zabiera mnóstwo cennego miejsca.
Materiały umywalek
Najbardziej wyjątkowe wśród umywalek nablatowych są te wykonane ze szkła. Materiał ten daje nieskończone możliwości formowania i kolorowania – dzięki szkłu nasze wnętrz zyska na zwiewności. Do tego szkło dobrze się czyści. Równie dobrze czyści się ceramika – pod warunkiem, że zakupimy umywalkę łazienkową z odpowiednim szkliwem – jednym z producentów, którzy oferują tego typu produkty w bardzo dobrych cenach i z wysoką jakością jest polski producent – marka IÖ, dostępna w salonach łazienkowych BLU.
Najpopularniejszym materiałem umywalek nablatowych pozostaje biała ceramika – prosta, szlachetna i uniwersalna. Producenci starają się także przemycić na rynek coraz więcej kolorowych wariantów – niemniej na szersza skalę przyjęły się tylko czarny oraz grafitowy.
Kolejny materiałem, z jakiego można wykonać umywalkę jest konglomerat. Jest to najszlachetniejszy i najtrwalszy materiał ze wszystkich tu omawianych. Dzięki właściwościom konglomeratu umywalka wykonana zeń jest bardzo odporna na uderzenia, obicia i chemikalia. Nie odbarwia się i nie zmienia właściwości z czasem. Wynika to ze sposobu produkcji konglomeratu – na jego masę składa się klej który wiąże naturalny kamień w rozmaitej formie. Żywicowa masa klejowa zapewnia odporność na warunki atmosferyczne, zaś kamienny materiał trwałość i wytrzymałość fizyczną.
Wszystkie warianty umywalek wraz z dowolnym wyborem materiałów można odnaleźć w salonach BLU:
https://www.blu.com.pl/salony-projektowanie-lazienek-architekci-wnetrz
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.
Dość rosnącym w popularność asortymentem są także umywalki barwione w masie.