Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Drewno to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody. Wyjątkowy styl, elegancja, ale również i trwałość to jego największe zalety, które sprawiają, że inwestorzy wciąż chcą wykorzystywać ogromny potencjał, tkwiący w naturalnych rozwiązaniach. Dotyczy to m.in. drewnianych podłóg, które budują charakter wnętrza i sprawiają, że staje się ono przytulne. Niestety, drewno posiada również wady, o których warto wiedzieć, rozważając taką inwestycje. Aby nieco ułatwić podjęcie decyzji, zgromadziliśmy w jednym miejscu mankamenty i atuty drewnianej podłogi.
Czy naturalne rozwiązania będą trwałe?
Wprowadzenie naturalnych materiałów do domów i mieszkań sprawia, że pomieszczenia nabierają wyjątkowego charakteru i stają się bardziej przytulne. Jeszcze całkiem niedawno deski podłogowe drewniane były starannie selekcjonowane, by ewentualne różnice w fakturze czy kolorze nie obniżały walorów estetycznych podłogi. Dziś zdecydowanie bardziej pożądane są swego rodzaju niedoskonałości, które oddają piękno drewnianej podłogi. Co ważne, drewno jest również odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest to niezwykle istotny atut w przypadku podłóg, wykonanych z takiego właśnie materiału. Ci, którzy chcą zainwestować w najtrwalsze rozwiązania, powinni skłonić się ku egzotycznym odmianom drewna. Inne gatunki mogą z czasem wymagać renowacji, która przywróci im pierwotne piękno.
Jak wykorzystać potencjał drewna na co dzień?
Wnętrza wykończone w drewnie tworzą wyjątkową atmosferę i budują niepowtarzalny klimat. Drewniane podłogi to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie szlachetność, elegancję, ale również i długowieczność elementów aranżacyjnych. Drewno jest przyjemne w dotyku, dlatego też doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których lubimy spacerować boso. Jego walory docenia się zwłaszcza zimą, gdyż drewno to doskonałe remedium na ujemne temperatury za oknem. Takie podłogi posiadają również inną, niezwykle istotną zaletę. Pełnią one bowiem doskonale funkcję izolatora dla dźwięków, co z pewnością docenią mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej. Aby jednak móc korzystać z takich walorów, warto sięgać wyłącznie po materiały ze sprawdzonego źródła. Jednym z nich jest Sklep z drewnem KoraGil: drewno konstrukcyjne, wyroby z drewna, Kasinka Mała 394, TEL: 606 420 964, którego ofertę sprawdzić można na stronie www.koragil.pl, inwestując w nowoczesne deski podłogowe najwyższej jakości.
W jakich aranżacjach sprawdza się drewno?
Drewno to uniwersalne rozwiązanie, które wpisze się w niemal każdą aranżację, dodając pomieszczeniom ponadczasowego charakteru. Na ogół kojarzone jest ono z wnętrzami w stylu rustykalnym i skandynawskim. Niemniej jednak drewno sprawdzi się również w pomieszczeniach o nowoczesnej aranżacji, a także w stylu retro, nawiązującym swoim wystrojem do minionych dziesięcioleci. Dużym walorem tego naturalnego rozwiązania jest również możliwość tworzenia harmonijnych kompozycji z innymi materiałami. Skomponuje się ono idealnie ze ścianą z cegieł czy kamienia, ale również z meblami w jasnych barwach, które nadadzą wnętrzu przytulności.
Jakie wady mają drewniane podłogi?
Mogłoby się wydawać, że naturalne, drewniane podłogi mają wyłącznie same zalety. Niestety, takie rozwiązanie posiada również wady, o których warto wiedzieć, rozważając montaż drewnianej podłogi w domu czy mieszkaniu. Przede wszystkim drewniane podłogi z biegiem czasu mogą tracić na estetyce. U podłoża tego problemu leży odkształcanie i kurczenie, które w znacznej mierze zdeterminowane będzie przez panującą w pomieszczeniu wilgoć. Konieczne będzie również stosowne zabezpieczenie drewnianych desek podłogowych przed powstawaniem rys na ich powierzchni. Takie czynności pielęgnacyjne należy powtarzać w określonych odstępach czasu, co może być nieco czasochłonne, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dużymi powierzchniami. Wysiłek ten rekompensuje jednak naturalne piękno drewna, które warto wprowadzić do swojego domu, by móc korzystać na co dzień z jego potencjału.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.