Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Kukurydza to zboże wysokiej wrażliwości i trzeba chronić ją przed zakażeniem, chwastami czy chorobami. Aby to zrobić, konieczne jest stosowanie wysokiej klasy preparatów i oprysków. W tym tekście pokażemy, jakie preparaty na chwasty można stosować do tej klasy roślin
W tekście przedstawimy tylko część rozwiązań, związanych z ochroną kukurydzy przed chwastami. Więcej rozwiązań i możliwości znajdziemy na stronie internetowej Syngenta.pl.
Zanim przejdziemy do preparatów
Przed korzystaniem ze środków chemicznych zalecamy prewencyjne podejście do kwestii chwastów. Po pierwsze, warto stosować silne odmiany kukurydzy, które są odporne na szkodliwe działanie pasożytów, chcących odebrać im środki do życia. Pamiętajmy, że niektóre odmiany tego zboża potrafią sobie same radzić z nieproszonymi gośćmi i nie wymagają wielkich oprysków czy doglądania.
Druga sprawa to analizowanie sytuacji na polach. Jeżeli zauważymy choćby mały ślad chwastów, należy szybko przystąpić do pracy. Zwłoka może skończyć się bardzo trudnymi i kosztownymi operacjami na plonach, a walka z chwastami będzie długa, mozolna i męcząca. Z tego względu działania należy rozpocząć natychmiast!
Preparaty na chwasty w kukurydzy
Oprysk na kukurydzę powinien być skuteczną ochroną przed chwastami. Należy wybierać preparaty, które nie uszkodzą plonów, ale jednocześnie wyplenią niepożądaną roślinność z pól uprawnych. Chwasty powinny być też likwidowane po aplikacji do gleby jak i prosto na liście. Z preparatów, które możemy polecić warto wyróżnić tu:
- Lumax 537,5 SE
- Gardo Gold Pack
- Elumis
To opryski i preparaty stosowane w różnym stopniu dojrzewania kukurydzy. Mają S-metolachlor, który na długo powstrzymuje ponowny rozrost chwastów na polu. Składniki preparatów ograniczają też chwastom możliwość wytwarzania chlorofilu i uniemożliwiają chemiczny dostęp do światła, hamując proces fotosyntezy.
Stosując powyższe preparaty możemy być spokojni o nasze uprawy kukurydzy. Warto zawczasu pomyśleć o ich zakupie, by nie martwić się o ostateczne zbiory.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.