Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Brama szybkobieżna to jest rozwiązanie w pełni zautomatyzowanym, montowanym przede wszystkim w miejscach, w których bardzo ważne zachowanie jest jak największej wydajności logistycznej. Taka brama dostępna jest zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej.
Jakie są rodzaje bram szybkobieżnych?
Podstawowa klasyfikacja bram zakłada ich podział na modele wewnętrzne i zewnętrzne (te ostatnie muszą być jednak otwarte jak najkrócej, by nie doszło do nadmiernej straty ciepła). Bramy szybkobieżne to stosunkowo nowy produkt na polskim rynku, który jednak dość szybko znalazł znaczne grono zwolenników zadowolonych z możliwości zniwelowania strat energii, ponieważ zamykają się i otwierają znacznie szybciej niż bramy tradycyjne. Bramy szybkobieżne, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne są niezwykle solidne i wytrzymałe, dzięki zastosowaniu dolnej belki, skrzydła i profili usztywniających i odpowiedniej grubości (co najmniej 3 mm). Dodatkowo na solidność i funkcjonalność bramy ma wpływ zastosowanie nowoczesnego systemu napinania.
Jak działa napęd w bramie szybkobieżnej?
Brama szybkobieżna napędzania jest w większości przypadków silnikiem szybkobieżnym. Zdarzają się jednak przypadki, w których zastosowane zostały zupełne inne rozwiązania, dzięki którym ruch skrzydła jest sprawniejszy i bardziej płynny. Takie bramy, by były jak najbardziej użyteczne posiadają również specjalne mechanizmy, dzięki którym, silnik zawsze zwalnia przed pełnym zamknięciem czy otwarciem. Tak naprawdę napędy do bram szybkobieżnych mogą być bardzo różne, co zależy przede wszystkim od producenta, który je wyprodukował. Dlatego każdy, komu zależy na funkcjonalnej bramie szybkobieżnej, powinien sięgnąć po napęd tego samego producenta, który jest autorem bramy.
Brama uruchamiana automatycznie czy manualnie?
W przypadku bram szybkobieżnych można wyróżnić dwa sposoby sterowania – manualny lub automatyczny. Które rozwiązanie jest najlepsze? W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ to, jaki sposób otwierania bramy będzie najbardziej funkcjonalny, uzależnione jest od indywidualnego przypadku.
Dlaczego bramy szybkobieżne to dobre rozwiązanie?
Brama szybkobieżna to w pełni zautomatyzowane rozwiązanie, które okazuje się niezastąpione we wszystkich miejscach, w których niezbędne jest zachowanie wysokiej wydajności logistycznej. Dlaczego warto stosować takie bramy? Między innymi ze względu na to, że przy maksymalnym bezpieczeństwie użytkowania pozwalają na znaczące zminimalizowanie kosztów eksploatacji (w porównaniu do bram klasycznych). Ponadto dzięki nim można dość skutecznie zachować sztucznie wytworzoną temperaturę. Bez wątpienia zaletą, jaką można przypisać rozwiązaniu, jakim są bramy szybkobieżne, jest także to, że ich wykorzystanie pozwala w wielu przypadkach na zoptymalizowanie pracy.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.