Maszyny czyszczące to sprzęty, które pozwalają utrzymać czystość w wielu miejscach publicznych, takich jak biurowce, galerie handlowe, punkty gastronomiczne, przychodnie czy szpitale. Dzięki nim sprzątanie dużych powierzchni podłogowych staje się proste i efektywne. Poznaj maszyny czyszczące i dowiedz się o nich więcej przed zakupem.
Maszyny czyszczące – czym się charakteryzują?
Maszyny czyszczące są częściowo lub całkowicie zautomatyzowanymi urządzeniami, które zastępują mniej efektywne szczotki czy też mopy ręczne. Wyróżniają się większą wydajnością, precyzją oraz skutecznością. Ręczne zmywanie podłogi mogłoby być też bardziej kosztowne ze względu na personel, który wykonałby pracę w dłuższym czasie.
Maszyny czyszczące posiadają wbudowane mopy lub szczotki i napędzane są przez silnik. Nie męczą się i wykonują pracę z taką samą częstotliwością obrotów oraz siłą. Posiadają również zbiorniki na wodę i środek czyszczący oraz na zanieczyszczenia. Pracownik nie ma też bezpośredniego kontaktu z detergentami, co pozwala ochronić jego skórę.
Kiedy warto kupić maszynę czyszczącą?
Maszyna czyszcząca znajduje zastosowanie we wcześniej wspomnianych obiektach handlowych, szpitalach, a także kinach, teatrach, uczelniach, bibliotekach czy szkołach. Maszynę czyszczącą można z powodzeniem zastosować również na parkingu podziemnym, w biurze, obiekcie noclegowym i sportowym. Często są wykorzystywane również w przemyśle, np. w magazynach czy halach produkcyjnych.
Maszyna czyszcząca znajduje zastosowanie w miejscach, w których powierzchnia podłogi wynosi przynajmniej 50 metrów kwadratowych. Warto zastanowić się, czy lepszym wyborem okaże się urządzenie zasilane na baterie, czy podłączane do sieci. Przed zakupem konieczne jest też sprawdzenie powierzchni, jaką ma czyścić urządzenie i jego możliwości (np. do czyszczenia gładkiej podłogi, a może do dywanów?). Jeśli zależy Ci na oszczędnościach, to zwróć uwagę na to, czy maszyna dozuje dokładnie wodę i detergenty – to obniża ich zużycie.
Jaką maszynę wybrać?
Na rynku dostępne są różne modele maszyn czyszczących i mnogość urządzeń do wyboru może przytłaczać. Wśród maszyn czyszczących na uwagę zasługują urządzenia marki Numatic, których szeroki wybór znajdziesz na stronie: https://szorowarki24.pl/kategoria-produktu/maszyny-czyszczace/. Maszyny Numatic wyróżniają się zastosowaniem zaawansowanych technologii, dzięki którym czyszczenie dużych powierzchni staje się łatwe i efektywne. Wysoka wydajność, dokładność sprzątania oraz oszczędność detergentów – to cechy charakterystyczne maszyn tego producenta.
Rodzaje maszyn czyszczących
Maszyny czyszczące można rozróżniać ze względu na rodzaj zasilania, system napędowy oraz funkcje. Z uwagi na sposób zasilania rozróżnia się maszyny czyszczące akumulatorowe oraz kablowe. Bezprzewodowe wyposażone są w akumulator i sprawdzą się w miejscach, w których kabel stanowiłby przeszkodę. Są większe i cięższe niż urządzenia kablowe, ale dają większą niezależność. Maszyny kablowe nadają się z kolei do miejsc, w których nie ma barier do sprzątania, taki jak ściany działowe czy meble. Mogą być wykorzystywane do sprzątania np. sal gimnastycznych czy auli.
Ze względu na system napędowy wyróżnia się maszyny samojezdne wykorzystywane do powierzchni powyżej 1000 metrów kwadratowych oraz maszyny sprzątające z trakcją, czyli wyposażone w silnik, który odciąża operatora. Te drugie nadadzą się do mniejszych i średnich powierzchni. Maszyny czyszczące bez napędu sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach, takich jak windy czy korytarze.
Ostatni podział rozróżnia urządzenia ze względu na funkcje. Zamiatarki sprzątają podłogę przy użyciu miękkich szczotek, które zbierają kurz czy piasek. Maszyny do mycia podłóg posiadają mopy, które usuną także plamy i zabrudzenia. Natomiast szorowarki do podłóg mogą zamiatać, usuwać zabrudzenia z podłóg, a nawet polerować. Są jeszcze automaty czyszczące, czyli urządzenia, które występują w różnych wariantach, np. zamiatającym, szorująco-zbierającym, myjącym czy czyszczącym.
Warto dokładnie przemyśleć wybór maszyny czyszczącej. To urządzenie, które posłuży przez lata, więc decyzję najlepiej skonsultować ze specjalistą.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.