Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Przewody elektryczne odpowiadają za dostarczanie energii do wszystkich urządzeń. Aby zapewnić bezpieczeństwo i stałość przesyłu energii należy więc odpowiednio je zabezpieczyć. Służą do tego osłony na kable. Dzięki tym elastycznym oplotom można jednocześnie uporządkować plączące się przewody. Warto postawić na trwałe i wytrzymałe rozwiązania. Tylko po czym je poznać?
Czym są osłony kablowe?
Osłony kablowe to oploty o spiralnej strukturze wykonane z tworzyw sztucznych, zwykle polietylenu (LDPE). Dobre parametry wytrzymałościowe i elastyczna konstrukcja oplotów zapewnia niezbędną ochronę przewodów. Z ich pomocą można również łączyć poszczególne przewody w zbiorcze wiązki. Dzięki temu instalacje kablowe wyglądają estetyczniej.
Osłony na kable – gdzie znajdują zastosowanie?
Powszechnie wykorzystywane są do zabezpieczenia kabli oraz ich połączeń w panelach, szafach sterowniczych i pozostałych urządzeniach mechanicznych. Ich użycie jest świetnym sposobem na uporządkowanie widocznego okablowania. Osłony na kable używa się do zabezpieczania przewodów zasilających TV, sprzęt komputerowy, hi-fi oraz pozostałe urządzenia RTV. Dlatego bardzo często można spotkać je w biurach, gdzie stosowane są do porządkowania kabli komputerowych i elektrycznych. Osłony kablowe umożliwiają też prowadzenie wiązek kabli w korytach, prowadnicach i w miejscach wymagających ich zginania pod ostrym kątem.
Atuty osłon kablowych
Osłony na kable dzięki swoim parametrom wytrzymałościowym stanowią doskonałą ochronę kabli i przewodów elektrycznych. Dzięki oplotom można łączyć je w grube wiązki, a tym samym zaprowadzić porządek w instalacjach. Spiralna struktura osłon umożliwia łatwe tworzenie odgałęzień w dowolnie wybranym miejscu. Dodawanie lub usuwanie kabli do wiązki nie stanowi problemu. Poza tym połączenie szeregu przewodów w jedną wiązkę wpływa również na bezpieczeństwo użytkowników. Redukcja liczby plączących się po podłogach kabli minimalizuje ryzyko wypadków i potknięć. Osłony na kable można skracać do pożądanej długości, a siła z jaką zaciskają kable, nie wymaga dodatkowych opasek i obręczy wzmacniających. W profesjonalnych sklepach, takich jak Opaskikablowe.pl, można bez trudu dopasować średnicę osłony do średnicy wiązki kablowej.
Materiał wykonania – po tym poznasz solidne osłony kablowe
Odpowiednie parametry osłonom na kable zapewnia polietylen o niskiej gęstości (LDPE). To tworzywo charakteryzuje się świetnymi właściwościami. Może być poddawane recyklingowi, co stanowi jego dodatkową zaletę. Wykonane z niego oploty są więc najlepszym dostępnym na rynku produktem. Dlaczego? Ponieważ odznaczają się szeregiem cech, które zapewniają przewodom właściwą ochronę.
Parametry, którym warto przyjrzeć się przed zakupem
Przewody narażone są często na drobne awarie spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi czy kontaktem z wodą. Oploty powinny być więc wytrzymałe oraz cechować się niską chłonnością wody. Dzięki tym cechom ochronią kable przed jednym i drugim zagrożeniem. Od osłon na kable należy też wymagać trudnopalności oraz dobrej odporności chemicznej, m.in. na kwasy, sole i zasady. Nie bez znaczenia powinna być też rozciągliwość. Warto przyjrzeć się także zakresowi temperatur, w których produkt może pracować bez straty pierwotnych właściwości.
Zainwestuj w osłony wysokiej jakości
Bezpieczeństwo użytkowników i ograniczenie awarii instalacji przewodów to kwestie, którymi powinien być podyktowany wybór osłon na kable. Spiralne oploty to zapewniają. Jednak na rynku dostępnych jest ich wiele modeli. Aby zyskać pewność udanej inwestycji, warto postawić na certyfikowane osłony pochodzące od sprawdzonych dystrybutorów. Sklepy powinny udostępniać takie informacje w kartach poszczególnych produktów.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.