Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Pojazd specjalny do czyszczenia nie tylko skutecznie oczyści i udrożni kanalizację, ale również pozwoli przewieźć odpady do utylizacji. Jaki pojazd specjalny do czyszczenia kanalizacji wybrać? Sprawdź rozwiązania dostępne na rynku.
Pojazdy do czyszczenia kanalizacji są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach. Lekkie pojazdy sprawdzą się do szybkich prac interwencyjnych i dojadą wszędzie tam, gdzie nie zmieszczą się duże maszyny. Średniej wielkości ssąco-płuczące pojazdy dwuosiowe typu WUKO stosuje się do mycia i udrażniania podziemnych instalacji kanalizacyjnych o średnicy od 50 mm do nawet 800 mm. Jeśli zależy Ci na cysternie o jak największej pojemności, zdecyduj się na pojazd specjalny do czyszczenia kanalizacji na podwoziu czteroosiowym.
Pojazdy WUKO
Samochody WUKO to specjalistyczne pojazdy na podwoziu samochodów ciężarowych, wyposażone w agregat podciśnieniowy i pompę ssąco-tłoczącą. WUKO jest skrótowcem od Wytwórni Urządzeń Komunalnych, która jako pierwsza produkowała tego typu pojazdy.
Pojazdy do kanalizacji WUKO służą do usuwania zanieczyszczeń i osadów z wpustów ulicznych i studzienek kanalizacyjnych, wypompowywania wody z zalanych piwnic. Czyszczenie kanalizacji odbywa się metodą ciśnieniową. Polega ona na na wprowadzeniu do rur z pojazdu specjalnego węża, który pod dużym ciśnieniem tłoczy wodę, która pod wysokim ciśnieniem rozbija i wypłukuje zanieczyszczenia i usuwa zatory. Nieczystości odprowadzane są do zbiornika pojazdu WUKO. Szeroki asortyment pojazdów WUKO znajdziesz na: https://kanalizacja.net/.
Pojazdy do kanalizacji z recyklingiem wody
Samochody z recyklingiem wody to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Woda z cysterny użyta do oczyszczenia kanału jest powtórnie zasysana przez specjalny wąż. Następnie transportowana jest do zbiornika osadu, uzdatniana w pojeździe i znów wykorzystywana.
Główną zaletą tego typu pojazdów jest to że pozwalają one znacznie zmniejszyć zużycie świeżej wody, co jest korzystne zarówno ze względów finansowych, jak i ekologicznych.
Na co jeszcze zwrócić uwagę? System podawania węży
Różne systemy nawijania węży zarówno wysokociśnieniowych, jak i ssących umożliwiają indywidualne dostosowanie pojazdu do konkretnych potrzeb. Wysięgniki montowane z tyłu mają dużą powierzchnię roboczą nad przeszkodami. Z kolei pojazdy, w których zwijacz węża ssącego jest umieszczony poziomo na kontenerze, mają zagwarantowaną ciągłość ssania, niezależnie od długości węża pozostającego na bębnie.
Pełny przekrój pojazdów specjalnych do czyszczenia kanalizacji znajdziesz na: https://kanalizacja.net/Pojazdy-specjalne-do-kanalizacji-cinfo-pol-389.html.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.