Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Jeszcze do niedawna stolarka aluminiowa była wykorzystywana głównie w budownictwie komercyjnym. Dziś coraz chętniej sięgają po nią także właściciele domów jednorodzinnych. Jakie opcje mają do wyboru? Przedstawiamy podstawowe rodzaje okien aluminiowych
Stolarka aluminiowa – Poznań. Główne rodzaje okien z aluminium
Stolarka aluminiowa szturmem podbiła rynek budowlany w Polsce. Jest lekka, a przy tym sztywna i wytrzymała. Odznacza się odpornością na trudne warunki zewnętrzne i korozję. Charakteryzuje się bardzo dobrą termoizolacyjnością, a dodatkowo można ją pomalować niemal na dowolny kolor. W efekcie jest w stanie imitować nawet drewno. Nic więc dziwnego, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób szukających alternatywy dla okien plastikowych i drewnianych.
Jak będzie najlepsza stolarka aluminiowa? Poznań oferuje duży wybór okien z aluminium. Na tutejszym rynku działa bowiem wiele firm zajmujących się ich sprzedażą i montażem. Niezależnie więc od potrzeb z pewnością znajdziesz odpowiednie modele. Wybierać możesz spośród wielu rodzajów okien aluminiowych, w tym wariantów:
- nieotwieranych, czyli tzw. fixów, stosowanych w przypadku dużych przeszkleń,
- uchylnych,
- rozwiernych,
- rozwierno-uchylnych – z uwagi na swoją praktyczność to najchętniej wybierane opcje do domu,
- przesuwne, stosowane głównie w oknach tarasowych,
- uchylno-przesuwne,
- odchylne.
Na tym jednak nie koniec. Aluminiowe okna mogą być prostokątne, okrągłe, trójkątne, trapezowe i łukowe. Oprócz okien elewacyjnych na rynku dostępne są także okna dachowe – idealne na poddasze użytkowe. Biorąc pod uwagę kierunek otwierania, okna aluminiowe można podzielić na lewe i prawe.
Stolarka aluminiowa cieszy się coraz większym wzięciem. Sprawdza się nie tylko w biurowcach i blokach mieszkalnych, ale i domach. Z powodzeniem zastępuje tradycyjne okna drewniane i plastikowe. Jest wytrzymała, odporna na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia również bardzo dobrą termoizolacyjność, co nie pozostaje bez wpływu na komfort przebywania we wnętrzach.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.