Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Odnawialne Źródła Energii doświadczają niesłabnącej popularności wśród klientów indywidualnych oraz firm poszukujących metod na optymalizację kosztów działalności. Trudno zakwestionować ekonomiczne zalety inwestowania w fotowoltaikę, nawet przy szybko zmieniających się regulacjach prawnych. Jednak oprócz aspektu finansowego, przetwarzanie promieni słonecznych na energię elektryczną pozwala osiągnąć szereg innych korzyści, o których opowiemy w niniejszym artykule. Dlaczego systemy paneli PV to przyszłościowe rozwiązanie? Co możemy zyskać, montując je na własnej posesji lub dachu budynku firmowego?
Panele słoneczne — zalety ich stosowania
Zacznijmy od finansów, będących najważniejszym czynnikiem zachęty dla przyszłych prosumentów. Produkcja prądu z OZE wymaga nakładu początkowego, związanego z projektem instalacji, zakupem paneli i falowników, a także pokryciem kosztu montażu. W 2022 roku średnia cena uruchomienia 1 kW z fotowoltaiki wymaga zainwestowania kwoty w przedziale 3500-4500 PLN. Liczne programy dofinansowań i pożyczek preferencyjnych dla firm umożliwiają redukcję całkowitej puli wydatków, co skutkuje przyspieszeniem zwrotu z inwestycji. W chwili, kiedy panele słoneczne rozpoczynają swoją pracę, użytkownik zyskuje dostęp do darmowej energii na cele autokonsumpcji. W świetle nowych przepisów rozliczeniowych ma on również możliwość odsprzedaży ewentualnych nadwyżek do sieci (wprowadzono jednak limity mające na celu ograniczenie tendencji do przemiarowywania instalacji dla osiągania korzyści majątkowych). Szacunkowy okres zwrotu inwestycji w panele słoneczne wynosi obecnie 5-7 lat. Po tym czasie prosumenci indywidualni i przedsiębiorcy mogą cieszyć się całkowicie darmowym źródłem energii, pokrywającym dzienne zapotrzebowanie. Trudno zatem o lepszą rekomendację. Chłodna kalkulacja finansowa dowodzi, że fotowoltaika po prostu się opłaca.
Nowoczesne panele fotowoltaiczne wyróżniają się doskonałą trwałością i wydajnością. Ich bezawaryjna praca szacowana jest na okres do 30 lat, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Brak konieczności wykonywania kosztownych prac remontowych przekłada się na wygodę dla użytkownika. Modułowy charakter konstrukcji pozwala ponadto na zwiększenie mocy instalacji fotowoltaicznej, w zależności od zmiany zapotrzebowania w firmie lub gospodarstwie domowym.
Panele słoneczne doskonale komponują się z bryłą większości budynków. Najczęściej umieszcza się je na powierzchni dachu pod kątem 45 stopni względem ziemi, orientując panele na stronę południową. Doskonałym przykładem nowoczesnej estetyki są instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu, uwzględnione już na etapie projektu architektonicznego nowej inwestycji budowlanej. Panele słoneczne cechują się ogromną wytrzymałością na czynniki atmosferyczne, takie jak grad, deszcz, czy śnieg.
Umożliwiają produkcję ekologicznej energii, nie generując przy tym żadnego hałasu i działając w sposób całkowicie automatyczny.
Instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu — projekt, podzespoły, montaż
Kompleksową ofertę uruchomienia instalacji fotowoltaicznych we Wrocławiu znajdziesz pod adresem www.sarakhman.pl. Firma Sarakhman od lat specjalizuje się w promowaniu OZE, mając w portfolio ponad 5000 zrealizowanych projektów fotowoltaicznych. Korzystając z usług fachowców, zyskujesz gwarancję dokładności, wydajności i doskonałej specyfikacji technicznej, przekładających się na wieloletnie użytkowanie paneli słonecznych.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.