Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Odpryski na przedniej szybie samochodów powodują nawet niewielkie przedmioty. Wystarczy osiągnąć dostatecznie dużą szybkość, aby zwykła gałąź stała się niebezpieczna. Nie wspominając już o spadających kasztanach czy kamykach wzbijanych w powietrze przez innych uczestników ruchu. Co robić, gdy na szybie pojawi się odprysk? Należy ją wymienić? A może da się jakoś ją naprawić? Na szczęście istnieją dwa sprawdzone sposoby radzenia sobie z tym problemem.
Samodzielna naprawa odprysków na szybie
Odpryski na szybie nazywa się popularnie pajączkami ze względu na ich charakterystyczny wygląd. Ich lokalizacja nie stanowi więc żadnych problemów. Gorzej wygląda kwestia ich usunięcia. Można samodzielnie podjąć się tego zadania, ale tylko w konkretnych przypadkach. Tak więc usuwanie odprysków na szybie przy pomocy odpowiedniego sprzętu realizuje się wyłącznie wtedy, gdy:
- wielkość odprysku jest mniejsza od pięciozłotowej monety,
- znajduje się poza bezpośrednim polem widzenia kierowcy,
- jego odległość od krawędzi szyby przekracza 5 cm.
W przeciwnym wypadku żaden preparat nie zadziała skutecznie, a próby własnoręcznego usuwania skazy mogą skończyć się pogorszeniem sytuacji. Jeśli jednak uszkodzenie spełnia powyższe warunki, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw do samodzielnej naprawy. Składa się on m.in. z żywic epoksydowych, strzykawek i folii utwierdzających. Zawiera też instrukcję, która dokładnie opisuje proces pozbywania się pajączków.
Niestety efekty są dalekie od idealnych. Ślad po odprysku będzie mimo wszystko widoczny. Niemniej można skorzystać z takiej opcji, jeśli właścicielowi pojazdu zależy wyłącznie na przejściu przeglądów czy rutynowej kontroli.
Usuwanie odprysków na szybie przez profesjonalistów
Ze względu na niepewny wynik użycia sklepowych zestawów większość kierowców decyduje się na pomoc profesjonalistów. Dysponują oni znacznie bardziej zaawansowanym sprzętem, a także doświadczeniem. Dzięki nim naprawa odprysków na szybie kończy się powodzeniem nawet w przypadku poważniejszych skaz. Mogą wyeliminować uszczerbki znajdujące się przed miejscem kierowcy oraz zbliżone do krawędzi szyby.
Co więcej, naprawy są stanowczo szybsze. Usuwanie odprysków na szybie trwa około 30 minut w przypadku skaz o stosunkowo niewielkiej rozległości. Sama usługa nie należy do drogich, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jej skuteczność.
Poleron.eu – specjaliści w dziedzinie naprawy szyb
Aby uzyskać jak najlepszy efekt w jak najkrótszym czasie, warto postawić na profesjonalistów. Ich praca z pewnością nie zawiedzie pod żadnym względem. Szczególnie polecamy nasze usługi w tym zakresie. Poleron.eu to firma z wieloletnim doświadczeniu w likwidacji powstałych na szybach uszkodzeń. Wyróżniamy się najwyższą jakością wykonania, a także indywidualną wyceną naszej pracy.
Nawiązanie kontaktu z Poleron.eu to doskonały sposób dowiedzenia się więcej na temat oferty. Przy okazji nasi specjaliści udzielą dobrych porad dotyczących radzenia sobie z usuwaniem odprysków na szybie.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.