Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Podczas prac remontowych lub porządkowych, bardzo często możemy trafić na złom metalowy, który nie znajdzie już dalszego przeznaczenia. W takiej sytuacji możemy skorzystać z oferty skupu złomu i sprzedać tam większość złomu, który zostanie w kolejnych procesach poddany recyklingowi. Jeśli interesuje Cię tematyka związana ze sprzedażą złomu oraz to, jak wygląda skup złomu w Szczecinie, sprawdź koniecznie ten wpis.
Skup złomu istnieje w praktycznie każdym większym mieście, nie mniej jednak warto tu zaznaczyć, że nie każdy skup złomu jest taki sam. Tu możemy wyróżnić dwa główne rodzaje firm skupujących złom. Pierwszą z nich są małe punkty skupu, zlokalizowane blisko centrum miasta, co jest bardzo wygodne dla wielu osób, które nie chcą jechać daleko z niewielką ilością złomu. Taki rodzaj skupu złomu bardzo często przyjmuje złom metali kolorowych, który jest znacznie drożej wyceniany za jeden kilogram niż ma to miejsce w przypadku złomu stalowego. Jest to podyktowane ograniczoną powierzchnią magazynową, jaką dysponuje firma w centrum miasta oraz kosztami transportu do firm pośredniczących w recyklingu.
Skup złomu Szczecin
Po drugiej stronie znajdują się duże skupy złomu, które bardzo często są ulokowane na obrzeżach miasta i dysponują nie tylko dużymi placami składowymi, ale również bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą związaną z przetwarzaniem oraz dalszym transportem złomu i konstrukcji stalowych. Duże skupy jak firma Skup Złomu Grzegorz Kubacki ze Szczecina oferują nie tylko tysiące metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i przeładunkowej, ale również możliwość wynajmu kilkuset kontenerów na złom, pojazdów ciężarowych do transportu i załadunku złomu, dźwigów samojezdnych oraz spektrometru do analizy składu metalu czy wagi ciężarowej. Warto wspomnieć, że skup złomu Grzegorz Kubacki w Szczecinie oferuje również nabrzeże przeładunkowe oraz bocznicę kolejową, które pozwalają na sprawny przeładunek i transport dużych ilości materiałów w konkurencyjnych cenach.
W przypadku skupów złomu bardzo ważnym elementem jest doświadczona załoga, która jest w stanie bardzo szybko pociąć konstrukcje stalowe, na fragmenty zdatne do dalszego transportu i obróbki. Bez wykwalifikowanych pracowników, skup złomu nie może oferować odbioru czy rozbiórki konstrukcji stalowych u klienta, co przekłada się na niższą atrakcyjność dla dużych firm, które szukają skupu złomu.
Jaki złom można sprzedać w skupie złomu?
Pod pojęciem złomu kryją się wszelkie metalowe przedmioty, które jesteśmy w stanie poddać procesom recyklingu bezpośrednio po dostarczeniu ich do huty lub po wcześniejszym procesom przygotowawczym. Recykling złomu to złożony proces, który jest uwarunkowany konkretnym rodzajem złomu i ma na celu przetworzenie go na czysty surowiec. Warto podkreślić, że złom jest dzielony na trzy główne kategorie:
- złom stalowy,
- złom żeliwny,
- złom metali nieżelaznych.
Każda z wymienionych kategorii obejmuje dokładnie określony rodzaj surowca wtórnego, który dzieli się również na podkategorie.
Złom stalowy
Złom stalowy to jedna z ważniejszych kategorii, jeśli chodzi o recykling złomu i dzieli się na dwie podkategorie tj. złom stalowy wsadowy i złom stalowy niewsadowy. Pierwsza podkategoria określa złom stalowy, który nadaje się bezpośrednio do umieszczenia go w piecu hutniczym bez konieczności poddawania procesom obróbki. Złom stalowy niewsadowy to wszelkiego rodzaju konstrukcje i elementy stalowe, które wymagają wcześniejszej obróbki termicznej i mechanicznej, tak by nadawały się do wykorzystania jako surowiec w piecach hutniczych.
Złom żeliwny
drugą kategorią w podziale złomu jest złom żeliwny, który podobnie jak złom stalowy dzieli się na dwie podkategorie. Pierwszą z nich jest żeliwo handlowe występujące również pod nazwą żeliwa białego. Są to wszelkiego elementu elementy żeliwne spotykane najczęściej w instalacjach sanitarnych. Drugą podkategorią jest złom żeliwny maszynowy. Tu bardzo często mamy do czynienia z elementami korpusów silników.
Złom metali nieżelaznych
Ostatnią kategorią główną w podziale złomu jest złom metali nieżelaznych, który mieści w sobie takie metale jak miedź, cynk, brąz, mosiądz, aluminium czy ołów.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji związanej ze skupem i ceną złomu, sprawdź koniecznie stronę internetową zlomkubacki.pl. Znajdziesz tam dokładnie opisany zakres oferty skupu złomu w Szczecinie oraz wszelkie informacje związane dodatkowymi usługami jak transport HDS, przeładunki portowe i kolejowe czy cięcie konstrukcji stalowych.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.