Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Separator, czyli oddzielacz, służy do rozdzielania większej całości na części składowe. Wyróżniamy różnego rodzaju separatory powszechnie użytkowane w poszczególnych gałęziach przemysłu. Są to maszyny znajdujące zastosowanie między innymi w przemyśle spożywczym, rolnictwie, ale także w systemach kanalizacyjnych. Są stosowane do do oczyszczania ścieków przed wprowadzeniem ich do sieci kanalizacyjnej. Aby separator funkcjonował poprawnie, musi być we właściwy sposób serwisowany i czyszczony. Na rynku funkcjonują firmy oferujące specjalistyczną usługę czyszczenia sprzętem WUKO. Na czym ona polega i dlaczego warto poddać separator takiemu czyszczeniu?
Separatory doskonale sprawdzają się w filtrowaniu produktów różnego rodzaju. Ułatwiają pracę np. w gospodarstwach rolnych, przemyśle spożywczym czy budowlanym. Niektóre separatory mają kontakt z żywnością i muszą posiadać certyfikaty potwierdzające taką możliwość. Wyróżniamy także między innymi separatory substancji ropopochodnych, tłuszczu oraz skrobi, osadników i piaskowników, jak również separatory stosowane w instalacjach deszczowych i zbiornikach retencyjnych.
Separatory wykonują regularne ruchy i filtrują produkty, oddzielając od siebie poszczególne substancje. Podczas wykonywania tej pracy dochodzi do zanieczyszczenia i zużywania filtrów oraz całego separatora. Aby urządzenie działało poprawnie, musi być poddawane czyszczeniu i serwisowaniu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.
Na czym polega czyszczenie sprzętem WUKO?
Podstawą, jeśli chodzi o skuteczne czyszczenie separatorów, jest organizacja pracy i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Na rynku funkcjonują firmy oferujące czyszczenie z użyciem wysokiej jakości sprzętu WUKO. Wykonują one kompleksowe prace związane z wypompowaniem wszystkich komór, przepłukaniem filtra oraz separatora, aż po odbiór i transport odpadów do miejsca utylizacji. WUKO są to całe pojazdy wyposażone w sprzęt ciśnieniowy. Metoda czyszczenia WUKO jest stosowana także w opróżnianiu i udrażnianiu wysokociśnieniowym rur. Jest to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania nieczystości i udrażniania stosowana przez pogotowie kanalizacyjne. Nie wymaga ona stosowania chemicznych środków żrących, a więc jest bezpieczna dla środowiska i nieinwazyjna.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.