RTV i AGDNa co zwrócić uwagę przy zakupie zastawy stołowej?

Zastawa stołowa to z pewnością niezbędne wyposażenie w każdym domu. Używamy jej na co dzień oraz podczas ważnych rodzinnych uroczystości. Do wyboru mamy wiele różnorodnych pod względem stylistycznym czy kolorystycznym zestawów zastawy stołowej. Ponadto można wybierać spośród kompletów wykonanych z odmiennych materiałów. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ilość elementów w zastawie

Podstawową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest ilość elementów wchodzących w skład zastawy stołowej. Wielkość powinno uzależnić się od tego, czy zastawa będzie wykorzystywana na co dzień przez domowników, czy też będzie przeznaczona dla większej ilości osób podczas rodzinnych spotkań. Gotowy komplet zastawy stołowej może zawierać od 6 do nawet kilkuset elementów. Przy czym należy podczas zakupu sprawdzić, do czego odnosi się ilość elementów. Może bowiem dotyczyć wszystkich części składowych zastawy – nie tylko talerzy, ale również szklanek, waz czy sosjerek.

Materiał – jaki wybrać?

Kupując zastawę stołową, do wyboru mamy serwisy wykonane z wielu różnych materiałów. Do najbardziej popularnych i cenionych należą talerze porcelanowe oraz filiżanki. Porcelana to klasa oraz elegancja. Cechuje się delikatnością oraz ponadczasowością, dlatego wciąż jest tak modna. Kolejny materiał, z którego wykonuje się zastawy obiadowe, to kamionka. Jest bardzo trwała, jednak przy tym dość toporna i ciężka. Mimo to doskonale wpisuje się w słynny ostatnimi czasy styl minimalistyczny. Zastawa stołowa może być również wykonana z fajansu. Jest to tańsza alternatywa dla porcelany. Wyróżnia się dobrą jakością, możliwością barwienia na wiele atrakcyjnych kolorów oraz łatwością w utrzymaniu czystości.

Zawartość serwisu obiadowego

Wybierając serwis obiadowy, zwróćmy uwagę na jego zawartość. Do wyboru są zestawy zawierające tylko talerze lub talerze z filiżankami. Dostępne są też zestawy o dużej liczbie elementów, w których skład wchodzić mogą półmiski porcelanowe, miski, sosjerki, pieprzniczki, solniczki, wazy, małe talerzyki, kubki czy filiżanki. Wariantów jest naprawdę wiele. Wybierzmy więc ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Do codziennego użytku z pewnością wystarczy zestaw zawierający talerze i szklanki, z kolei w serwisie, z którego będziemy korzystać podczas spotkań z rodziną czy przyjaciółmi, nie powinno zabraknąć również półmisków, filiżanek do kawy lub cukierniczki.

Styl i kolorystyka

Podczas zakupu zastawy stołowej nie zapominajmy o jej wizualnych aspektach. Warto zastanowić się nad stylem i kolorystyką elementów wchodzących w jej skład, takich jak półmiski porcelanowe, talerze, szklanki oraz miski. Dobrze, jeśli kolor i styl zastawy będzie nawiązywać do charakteru domowego wnętrza. Do wyboru jest wiele opcji, takich jak wzorzyste talerze porcelanowe, kremowa kamionka czy barwione na ciemne kolory elementy zastawy stołowej. Można również postawić na klasykę, czyli uniwersalną biel, która sprawdzi się zarówno do codziennego użytkowania, jak i podczas eleganckich przyjęć. Tak duża różnorodność sprawia, że bez względu na nasze upodobania, każdy znajdzie komplet zastawy stołowej odpowiadający indywidualnemu poczuciu estetyki.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Dodaj komentarz